Konkurs PTTD - "Korona na 5+ II"

konkurs PTTD.png

Konkurs PTTD - "Korona na 5+ II"

 

Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych jest inicjatorem przeprowadzenia konkursu dla studentów kierunku Techniki Dentystyczne z siedmiu ośrodków akademickich:
- Białegostoku,
- Gdańska,
- Lublina,
- Łodzi,
- Poznania,
- Wałbrzycha,
- Warszawy.

Studenci staną do rywalizacji w drugiej edycji konkursu "Korona na 5+ II". Przedmiotem zmagań będzie manualne napalenie ceramiki na podbudowie z tlenku cyrkonu wykonanej w technologii cyfrowej, a areną będą 30. Międzynarodowe Targi KRAKDENT® 2024 r.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie Prof. dr hab. inż. Leszek Klimek, kierownik Zakładu Technik Dentystycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Prezes PTTD mgr Beata Peterson.

konkurs PTTD - technik.png

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy na temat połączenia technologii analogowych z technologiami cyfrowymi w wykonawstwie estetycznych, stałych uzupełnień protetycznych.

Dwuetapowy konkurs polega na zaprojektowaniu w technologii CAD (Exocad) uzupełnienia protetycznego oraz napaleniu ceramiki (Shofu Zr Vintage ).

Konkurs daje możliwość wykazania się umiejętnościami, ale także je weryfikuje, co na etapie nauki zawodu jest niezwykle istotne.

Wyboru Laureatów dokona Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Prof. dr hab. inż. Leszka Klimka.

Konkurs został poprzedzony szkoleniami dla studentów, które przeprowadzili technik dentystyczny Tomasz Dąbrowski z firmy Hol- Dental Depot oraz technik dentystyczny Paweł Pasternak z firmy ROKO. Centrum frezowania wellCamdent przygotuje zaprojektowane podbudowy z tlenku cyrkonu.

Zarząd Główny PTTD wspiera edukację, stara się zapewnić materiały edukacyjne, szkolenia, warsztaty i inne inicjatywy, które podnoszą poziom wiedzy i umiejętności w zawodzie Technika dentystycznego. Niezwykle ważny jest dla nas również element wymiany doświadczeń pomiędzy ośrodkami akademickimi oraz nawiązanie relacji między studentami. Konkurs jest organizowany w ramach działalności Kół Naukowych przy Zakładach Technik Dentystycznych.

Miejsce Konkursu

 

Konkurs "Korona na 5+ II" będzie odbywał się podczas 30. Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® 2024 r.

 

Strefa konkursowa będzie znajdować się na końcu hali Dunaj, miejsce D84a.

 

 

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce
Aleksandra Niewęgłowska, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

II miejsce
Julia Iwańska, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

III miejsce
Dominika Urbaniak Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 

 

Regulamin konkursu

  • Regulamin konkursu "Korona na 5+ II" 221.5KB, pdf
    Pobierz

Harmonogram konkursu

Konkurs odbędzie się w terminie 11-13 kwietnia 2024 roku w Krakowie, w czasie trwania 30 edycji Targów KRAKDENT®. Poznaj harmonogram konkursu.

  • 10:15 - spotkanie z uczestnikami konkursu na końcu Hali Dunaj, scena KRAKDENT MeetUp.

    10:30 - oficjalne rozpoczęcie konkursu "Korona na pięć z plusem II" ze wszystkimi organizatorami na końcu Hali Dunaj scena KRAKDENT MeetUp.

    11:00 - I etap konkursu projektowanie na komputerach- obsługuje PTTD i firma ROKO, na końcu Hali Dunaj (czas trwania ok. 3 godziny, w trzech turach, miejsce Strefa Konkursu PTTD „Korona na 5+ II").

  • 10:30 - 18:00 - warstwowanie ceramiki obsługuje PTTD i firma Hol- Dental Depot

  • 11:00 - Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu i rozdanie nagród przez sponsorów, sesja zdjęciowa , miejsce na końcu Hali Dunaj scena KRAKDENT Meet Up.

Organizatorzy

krakdent.png [49.93 KB]PTTD.png [151.37 KB]Hol-Dental Depot.png [85.43 KB]roko.png [41.34 KB]wellCAMdent.png [70.47 KB]