30. lat minęło

Nie w górach, nie w lasach, a w mieście zwanym Krakowem, Smok wielki i znany, próchnicy się nabawił… Stop!

Czy to bajka? Nie, to zapowiedź 30. Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT®.

Dawno, dawno temu...

30. edycja Targów KRAKDENT® to doskonała okazja, aby na moment cofnąć się w czasie, zagłębić w historię wydarzenia i powspominać minione edycje.

Pierwsze Międzynarodowe Targi Stomatologiczne w Krakowie odbyły się w 1993 r. pod nazwą DENTAMED. Nazwę KRAKDENT® targi otrzymały cztery lata później w 1997 r. W latach 1993 - 1997 za przebieg wydarzenia odpowiedzialny był Sławomir Gąsiorowski. Od 1998 r. stanowisko Project Managera targów objęła Beata Simon.

Targi KRAKDENT® z Krakowem związane są od pierwszej edycji, która odbyła się w pawilonach wystawienniczych przy ulicy Nowohuckiej 41. W roku 1996 targi zostały przeniesione na jedną edycję do hali Studium Wychowania Fizycznego AGH oraz UJ przy ulicy Piastowskiej 26. Kolejne trzy edycje Targów KRAKDENT® miały miejsce w hali mieszczącej się przy ulicy Rakowickiej 29. W latach 2000 - 2005 wydarzenie ponownie zmieniło lokalizację i odbywało się na terenie wystawowym przy ulicy Gabrieli Zapolskiej 38. Kolejna zmiana lokalizacji imprezy nastąpiła w 2006 r., od tej pory przez 9 lat wydarzenie odbywało się przy ulicy Centralnej 41A.

 

Czytaj więcej

 

30-lecie-krakdent-1.png [1.15 MB]

 

Z ostatniej chwili!

Nad Krakowem pojawił się smok. Świadkowie donoszą, że jest to prawdopodobnie smoczyca. O opinię poprosiliśmy ekspertów, którzy potwierdzili przypuszczenia. Smok widziany był ostatnio dziesiątki lat temu, a powodem jego powrotu są 30. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT®.

Chwila, chwila, ale co wspólnego mają targi ze smokiem? Smok a dokładnie Smoczyca Targów KRAKDENT® – tegoroczna bohaterka wydarzenia – nawiązuje do bogatego dziedzictwa kulturowego Krakowa – miasta królów, rycerzy, smoków i… biznesu. Miasto, jak magnes przyciąga polskich i zagranicznych gości, którzy przyjeżdżają do stolicy Małopolski urzeczeni legendami i opowieściami.

smocza jama.png [1.00 MB]

 

spot -4.png [1.11 MB]

 

Smoczyca Targów KRAKDENT® spoglądająca na wystawców i zwiedzających z materiałów promocyjnych imprezy ma przypominać o tym, że targi są idealną okazją do łączenia przyjemności z biznesem. W światowych rankingach Kraków uznawany jest za jedną z najciekawszych i najczęściej wybieranych destynacji w Polsce. Posiada bogatą bazę gastronomiczną i hotelarską oraz oferuje mnogość atrakcji. Organizatorzy targów zachęcają, aby w wolnych chwilach korzystać z możliwości, jakie daje miasto, zaczynając np. od odwiedzin u Smoka wawelskiego – jednego z symboli grodu Kraka.

Smoczyca wnosi magiczny element do codzienności i zaprasza do wspólnego pisania historii, historii największych targów stomatologicznych w Polsce, które w tym roku obchodzą jubileusz 30-lecia. Z tej okazji powstał wyjątkowy spot z wykorzystaniem animacji i sztucznej inteligencji. Film zabiera widza w świat magii, w którym EXPO Kraków zamienia się w smoczą jamę, a głównym bohaterem jest smok, który nabawił się próchnicy i szuka pomocy. Kogo napotyka na swojej drodze główny bohater? Kto spieszy mu z pomocą i czy ostatecznie uda się uratować smoczego zęba? Tego dowiemy się ze spotu.

 

W wielu kulturach smoki przedstawiane są często jako istoty posiadające potężne i ostre zęby. W kontekście stomatologii – duże i mocne zęby – symbolizują siłę i zdrowie. Skąd więc próchnica u filmowego smoka? To metafora, która z jednej strony wskazuje na konsekwencje braku higieny jamy ustnej, a z drugiej strony na ogromny postęp technologiczny w stomatologii.

A dlaczego smoczyca, nie smok? Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego opublikowanego w 2022 roku, 76% dentystów w Polsce stanowią kobiety. Smoczyca jest więc symbolem kobiecej siły, mądrości i przedsiębiorczości. –  Smoczyca narodziła się w naszych głowach mniej więcej rok temu i od razu ją pokochałyśmy. Fakt, że jest kobietą – nie jest przypadkiem. Cały nasz zespół stanowią dziewczyny o różnych pasjach, zdolnościach i temperamencie. Najważniejsze jednak, że wspólnie stanowimy zgrany zespół, który do wykonywanej pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Na co dzień musimy wykazywać się siłą, wiedzą i przedsiębiorczością, bowiem poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko, w końcu organizujemy największą imprezę dla stomatologów w Polsce, to ogromna odpowiedzialność – podkreśla Beata Simon, Team Leader Targów KRAKDENT®.

 

spot -2.png [1.06 MB]

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania 30. Jubileuszu Targów KRAKDENT®. Bądźcie gotowi na niezapomniane chwile podczas wydarzenia, pełne magii i inspiracji. Nie możemy się doczekać, aby Was wszystkich powitać wraz z naszą nową bohaterką! Do zobaczenia 11-13 kwietnia w EXPO Kraków.