Kongres Młodych Dentystów

 • Informacje praktyczne

  • 13 kwietnia 2024
  • 650 zł do 22.02 lub do wyczerpania puli
  • EXPO Kraków
  • kongresdentystow.pl
  • Organizator:  Będąc Młodym Dentystą | www.bedacmlodymdentysta.com
  REJESTRACJA
  • PROGRAM

   Sobota 13.04.2024
   • 09:30 - 10:20
    sala Budapeszt C

    Fotografia stomatologiczna - kamień milowy w rozwoju młodego dentysty.

    Aparat fotograficzny coraz częściej jest jednym z elementów wyposażenia gabinetów stomatologicznych. Dzięki rozwojowi technologii możliwość wykonywania wyraźnych zdjęć pacjenta jest w zasięgu każdego lekarza, a na rynku dostępnych jest już wiele zestawów przygotowanych specjalnie do fotografii stomatologicznej. Dobrej jakości zdjęcia mogą wiele zmienić w pracy lekarza stomatologa i wprowadzić ją na wyższy poziom. Fotografia stomatologiczna może być przydatna w wielu aspektach pracy lekarza dentysty. Ułatwiając rozmowę z pacjentem, pomaga wytłumaczyć plan leczenia, przedstawić etapy planowanej rehabilitacji stomatologicznej czy wskazać skutki nieprawidłowych zabiegów higienicznych. „Cyfrowy uśmiech” (Digital Smile Design – DSD) wymaga wykonania kilku powtarzalnych fotografii pacjenta, dzięki czemu możemy w łatwy sposób zaprojektować i pokazać pacjentowi na ekranie komputera, jak będzie wyglądał jego uśmiech i jak wpłynie on na estetykę twarzy po leczeniu. Ciągle rozwijająca się telemedycyna również korzysta ze zdjęć, dzięki którym konsultacje z innymi specjalistami stają się prostsze. Rzetelnie prowadzona podczas każdego etapu terapii dokumentacja fotograficzna może być przydatna w sprawach sądowych jako dowód na prawidłowe prowadzenie rehabilitacji. W dobie wielkiej popularności mediów społecznościowych zdjęcia mogą zostać wykorzystane jako wizytówka gabinetów, zastępując tradycyjną reklamę. Jednak fotografie to także możliwość oceny własnych umiejętności praktycznych i śledzenia ich progresu w czasie. Prelegenci zabiorą nas w podróż przez swoje doświadczenia, starając się ukazać uczestnikom zarówno radosne chwile sukcesu, jak i trudności, jakie napotykali na swojej drodze. Prezentując przykłady swojej pracy, pokażą, jak rozwijali swoje umiejętności, napotykając na przeszkody i ucząc się na błędach.

     

     

   • 10:20 - 11:10
    sala Budapeszt C

    Wszystko co chciałbym wiedzieć o endodoncji 10 lat temu.

    Wszystko co chciałbym wiedzieć o endodoncji 10 lat temu…
    Od pierwszej pomocy do obturacji okiem praktyka.

    Garść praktycznych wskazówek klinicznych.

   • 11:10 - 11:40

    Przerwa kawowa

   • 11:40 - 12:30
    sala Budapeszt C

    Ekstrakcje trochę mniej chirurgicznie.

    O tym jak fajne są ekstrakcje i jak każdy szczegół ma znaczenie żeby było bez powikłań gojenie😊

   • 12:30 - 13:00
    sala Budapeszt C

    Z pamiętniczka młodego rezydenta. Powikłane losy powikłań stomatologicznych na SOR.

    Z pamiętniczka młodego rezydenta - powikłane losy powikłań stomatologicznych na SOR.

    "Niech Pan szybko jedzie na chirurgię szczękowo-twarzową!" - to słowa, których żaden dentysta wypowiadać w gabinecie nie chce. Życie pisze jednak różne scenariusze, a niewykluczone, że w Waszym taka kwestia padnie w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Co jednak dzieje się dalej? Jakie przypadki najczęściej zgłaszają się do szpitala wprost z gabinetu stomatologicznego? Przyjrzymy się tej kwestii z punktu widzenia osoby pracującej na co dzień na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej.

   • 13:00 - 14:00
    sala Budapeszt C

    Mikrochirurgia we współczesnej chirurgii stomatologicznej, implantologii i periodontologii.

   • 14:00 - 14:45
    sala Praga

    Przerwa obiadowa

   • 14:45 - 16:00
    sala Budapeszt C

    Zacho bez wiercenia, endo bez ekstrypacji.

    Nowoczesna stomatologia zachowawcza stawia na minimalną inwazyjność. Będąc młodą dentystką miałam sporą wiedzę teoretyczną w tym zakresie, tylko ciężko ją było wprowadzić do praktyki. Brzmi znajomo? Poza nowoczesnymi materiałami i instrumentarium, do skutecznego działania potrzebne są sprawdzone protokoły kliniczne. Podczas wykładu pokażę Ci jak w codziennej praktyce wygląda infiltacja próchnicy (na powierzchniach licowych ale i w II klasie). Zobaczysz jak skutecznie opracowywać ubytki bez użycia wierteł, czyli kilka słów o abrazji powietrznej. Wprowadzę Cię w świat przyżyciowego leczenia schorzeń miazgi, które dzięki nowoczesnym biomateriałom, jest metodą leczenia z wyboru w obnażeniach miazgi.

   • 16:00 - 16:45
    sala Budapeszt C

    Dziecko w gabinecie czyli co, jak, kiedy i dlaczego należy zbadać i leczyć.

    Dziecko w gabinecie? Houston, mamy problem.

    Nie jest żadną tajemnicą, że jako młodzi lekarze dentyści często będziecie delegowani do leczenia dzieci. W trakcie wykładu opowiem Wam zatem co zrobić, żeby przenieść współpracę z najmłodszymi pacjentami na wyższy poziom. Co, jak i kiedy należy badać? Co jest normą, a co wykracza poza nią? Na te wszystkie pytania odpowiem już wkrótce :).

   • 16:45 - 17:00

    Zakończenie Kongresu