Kurs medyczny


SESJA STOMATOLOGIA CYFROWA

Termin:


Miejsce:


Godz.:


Cena:Współorganizator:

Kierownik naukowy:Kierownik organizacyjny:

ZAPISY >>>

​​


9 kwietnia 2022, sobota


EXPO Kraków, sala Budapeszt B


10.00-17.30


560 PLN


  lek. dent. Witold PopowiczAnna Szymańska​​​​Za udział w kursie przewidziano 6 punktów edukacyjnych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.Sala Budapeszt B+C


TEMAT: 


Stomatologia cyfrowa dla praktyków - od czego zacząć? 
Celem sesji jest przybliżenie lekarzom ogólnie praktykującym możliwości wykorzystania technik cyfrowych w codziennej praktyce. Wykłady skierowane są do osób rozpoczynających przygodę ze stomatologią cyfrową, oraz tych którzy mają już pewne doświadczenie i chcieli by rozwinąć warsztat.

nagłówek

10.00-11.30 | Fotografia w gabinecie stomatologicznym - jak w prosty sposób podnieść jakość swojej pracy?

element
Wykładowca: lek. dent. Piotr Skrzyszewski

​o prowadzącym >>>
​lek. dent. Piotr Skrzyszewski

​Ukończył studia na wydziale Lekarsko-Stomatologicznym Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1990 roku. Prowadzi rodzinną firmę z 60-letnia tradycją - Centrum Stomatologiczne Twój Uśmiech w Dzierżoniowie. Od wielu lat zajmuje się stomatologią cyfrową, protetyką, endodoncją oraz ergonomią w stomatologii. Jest założycielem oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego od początku jego istnienia w 2004 roku.


element
 • Sprzęt fotograficzny - jaki wybrać aparat i sprzęt dodatkowy aby bez profesjonalnej wiedzy wykonywać optymalne zdjęcia?
 • Wykorzystanie fotografii w pracy lekarza i higienistki - wyłącznie dokumentacja czy coś więcej?
 • Rodzaje dokumentacji fotograficznej.
 • Złote standardy, ujęcia podstawowe i dodatkowe.
 • Cechy dobrej fotografii stomatologicznej.
 • Praktyczne wskazówki jak uzyskać powtarzalne zdjęcia wysokiej jakości?
 • Udoskonalenie zdjęć czyli postprodukcja w skrócie.
 • Selekcjonowanie, przechowywanie, przesyłanie i rozpowszechnianie zdjęć - jak efektywnie oraz w zgodzie z prawem korzystać z efektów naszej pracy?

nagłówek

11.45-13.15 | Skaner wewnątrzustny i co dalej? Elementy składowe pracy cyfrowej - co jest czym? 

element
Wykładowca: lek. dent. Michał Trochimiuk

​o prowadzącym >>>
​lek. dent. Michał Trochimiuk

​Wykształcenie 2007-2012 Warszawski Uniwersytet Medyczny, kierunek lekarsko-dentystyczny 2012-2013 Staż podyplomowy w Całodobowej Lecznicy Stomatologicznej „Gocław” w Warszawie Doświadczenie zawodowe Członek Zarządu i Koordynator d.s. Profilaktyki Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii SKN przy Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chir. Jamy Ustnej i Implantologii. Staż podyplomowy w Całodobowej Lecznicy Stomatologicznej „Gocław” w Warszawie Praca w gabinetach: Eurodental, Anadent, Identi, Stomatologia Solec w Warszawie, Przyjazny Gabinet Stomatologiczny w Otwocku, Stomatologia dr Kulewicz w Wesołej Od 2014 r. prywatna praktyka stomatologiczna w Białej Podlaskiej.
element
 • Fakty i mity - jak nie dać się naciągnąć sprzedawcom?
 • Jak zastosować metody cyfrowe w codziennej stomatologii zachowawczej?


13.15-14.15 I Przerwa obiadowa


nagłówek

14.15-15.45 | Mikrochirurgia endodontyczna wspomagana cyfrowo. 

element
Wykładowca: lek. dent. Witold Popowicz

​o prowadzącym >>>
​lek. dent. Witold Popowicz

​Ze stomatologią związany od 1985 r. kiedy uzyskał dyplom higienisty stomatologicznego.Ukończył studia stomatologiczne w Akademii Medycznej w Gdańsku,specjalizacja z zakresu stomatologii ogólnej 1994. a w 1998 r. specjalizacja z protetyki stomatologicznej. Endodonta z powołania, członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego od początku jego istnienia. Od 1991 r prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną DENTAL-VIT. 


element
 • Jak w praktycznie możemy wykorzystać cyfryzację w planowaniu i wykonaniu zabiegów?
 • Jak przy minimalnych nakładach finansowych stopniowo wprowadzać wspomaganie cyfrowe w ME?

nagłówek

16.00-17.30 | Szablon chirurgiczny czyli jak z wykorzystaniem prostego i darmowego oprogramowania zaplanować pozycję implantów aby zapewnić niepowikłane gojenie, wieloletnie powodzenie i idealną protetykę.

element
Wykładowca: lek. dent. Zbigniew Orzechowski

​o prowadzącym >>>
​lek. dent. Zbigniew Orzechowski

​Absolwent Wydziału Stomatologicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w 2001 roku. Spełnia się w implantologii, protetyce i chirurgii. W latach 2010-2011 odbył studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Goethego we Frankfurcie nad Menem. W latach 2016- 2017 ukończył Akademię Chirurgii Jamy Ustnej, a obecnie dołączył do jej wykładowców. Oprócz tego ukończył wiele szkoleń, m.in. z chirurgii implantologicznej, protetyki, okluzji, leczenia zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym. Intensywnie wdraża nowe technologie, szczególnie cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD), komputerowe planowanie trójwymiarowe, wykorzystanie drukarek 3D w implantologii.
17.30 I Koniec sesji