Lek. dent. Krzysztof Adamowicz

adamowicz-krzysztof-ngs-nowe_20240116144448.jpg

Lek. dent. Krzysztof Adamowicz

Firma: SZKOŁA STOMATOLOGII

Lekarz dentysta Krzysztof Adamowicz ukończył Pomorską Akademię Medyczną w 1988 roku. W 1996 roku po wykładzie prof. Marii Kleinrok rozpoczęła się jego przygoda z dysfunkcjami układu żucia człowieka – która trwa nieprzerwanie do dziś.
Osobowość Pani Profesor i jej dorobek naukowy w ówczesnym czasie wywarły na doktorze tak olbrzymie wrażenie, że cała jego kariera zawodowa podporządkowana została diagnostyce i leczeniu pacjentów z dysfunkcją. Krzysztof Adamowicz w latach 2009-2011 uczestniczył w wielu szkoleniach ze stomatologii neuromięśniowej prowadzonych min m.in. przez Dr Michaela Myasaki w tym elitarnych szkoleń w Kolonii - Kevin Pearls.
W latach 2005-2010 był czynnym członkiem Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia. Brał udział w wielu szkoleniach m.in. prof. Barona, dr Dorobka, dr Ketzchnera, prof. Schillera i prof. Okesona. Gruntownie poznał koncepcję Slavicka w 2010 roku, Koisa w 2012 roku, Dawsona w 2013 roku oraz Gerbera w 2018 roku. Od roku 2018 przeszedł szereg szkoleń w Biberach oraz indywidualne szkolenia w Polsce z pracy unikatowym urządzeniem Freecorder Bluefox.
Od 2010 roku jest konsultantem Myotronics w Polsce, a od 2023 konsultantem z ramienia Orangedental. W 2023 uczestniczył w szkoleniach prof. Rockabado. Wygłosił kilkadziesiąt wykładów na głównych kongresach stomatologicznych w Polsce - w Krakowie i Poznaniu, Łodzi oraz Wrocławiu. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów publikowanych w Nowym Gabinecie Stomatologicznym.
Przez szereg lat współpracował m.in. z dr n.med. Anna Dubojską, dr n.med. Jackiem Ciesielskim, dr n.med. Michałem Paulo, a obecnie z Prof. Haliną Ey- Chmielewską. Miał przyjemność prowadzić wykłady wspólnie z prof. Marią Kleinrok, prof. Teresą Sierpińską oraz z lekarzami ze szkoły Brocka Rondeau. Opracował cykl 10 szkoleń w ramach Szkoły Okluzji – dostępnych obecnie on-line i corocznie uaktualnianych w oparciu o Base Evident Dentistry. Kilka razy w roku prowadzi warsztaty praktyczne dla lekarzy o różnym stopniu zaawansowania z diagnostyki i leczenia pacjentów z dysfunkcją układu żucia oraz corocznie wykłady w ramach Krakdent, Spotkań Stomatologów Wojskowych w Juracie oraz grudniowego Zjazdu Lekarzy Dentystów w Warszawie.
Od 2010 wykonuje ok 10-14 kompleksowych odbudów protetycznych rocznie u pacjentów z dysfunkcją w ramach stabilizacji Cr .W 2022 włączył do swoich procedur rehabilitację protetyczną opartą na protokole flow injection. Od wielu lat wykorzystuje cyfrowe systemy planowania uśmiechu min DSS, Smylist a obecnie Smilecloud. Jako jeden z dwu stomatologów w Polsce wykonuje aparaty okluzyjne stosowane w asymetriach czynnościowych układu żucia.