Szczoteczki bambusowe, z pszenicą i kukurydzą, biodegradowalne produkty do dezynfekcji i innowacyjna aparatura RTG przyjazna środowisku to zaledwie kilka przykładów świadczących o tym, że firmy związane ze stomatologią coraz częściej oferują produkty eko i działają zgodnie z trendem green dentistry.

"Każdego roku na świecie wyrzuca się około 28 miliardów plastikowych szczoteczek do zębów. (...)
  Ekologiczne i bambusowe szczoteczki na pomoc środowisku!
To mały krok, ale wielka zmiana bo warto wiedzieć, że tradycyjne plastikowe szczoteczki do zębów wytwarzane są z ropopochodnych surowców, które rozkładają się nawet do 500 lat, a nasze ekologiczne szczoteczki ulegają biodegradacji w zdecydowanie krótszym czasie bo już po kilku latach od wyrzucenia.

Znamy wielu stomatologów, którzy od lat realizują się w branży i to właśnie oni zainspirowali nas do pochylenia się nad alternatywą dla plastikowych szczoteczek do zębów. Tak powstał concept MyEcoBrush, czyli ekologiczne rozwiązania do higieny jamy ustnej." - czytamy na stronie MyEcoBrush.
[Przeczytaj rozmowę z Piotrem Flejszarem z MyEcoBrush TUTAJ]


Dlatego właśnie stworzyliśmy listę firm posiadających w swoim asortymencie produkty eko oraz prowadzących działania na rzecz naturalnego środowiska.

Zapraszamy do zapoznania się z eko-listą!