Liczby, które mają znaczenie – Targi w Krakowie z oznaczeniem „Audited by Centrex”

15.03.2023

Dane dotyczące różnorodnych imprez targowych są niezwykle istotne dla pokazania znaczenia całej branży spotkań. Aby były one rzetelne i miarodajne, metodologia ich zbierania, a także sposób ich analizy i audytowania muszą być zunifikowane i wiarygodne. Targi w Krakowie, a także wszyscy członkowie Polskiej Izby Przemysłu Targowego, dbają o to dzięki korzystaniu z usług CENTREX – Międzynarodowego Związku Statystyk Targowych. Dzięki owocnej współpracy podczas audytu danych statystycznych targów zorganizowanych w 2022 roku otrzymaliśmy oznaczenie „Audited by Centrex”, które wyróżnia Targi w Krakowie jako ośrodek targowy dbający o jakość  i transparentność udostępnianych danych.

 

Firma Centrex jest wymieniana przez UFI – The Global Association of the Exhibition Industry jako jeden z audytorów certyfikowanych do potwierdzenia spełniania przez organizatora targów kryteriów wymaganych do uzyskania tytułu UFI Approved Event. Audytowanie danych takich jak liczba odwiedzających imprezy targowe, powierzchnie zajmowane przez poszczególne targi, czy szczegóły charakteryzujące wystawców są częścią zestawu działań UFI mających na celu stworzenia efektywnych międzynarodowych statystyk obrazujących kondycje całej branży.

Dbanie o jakość udostępnianych danych jest kluczowe dla stworzenia współpracy ośrodków targowych na arenie międzynarodowej.  Jak twierdzą eksperci Centrex: „Przejrzyste statystyki targowe są bardzo potrzebne do podejmowania właściwych decyzji biznesowych i marketingowych zarówno przez wystawców, zwiedzających, jak i stowarzyszenia branżowe”. Cieszymy się, że jako firma możemy być przykładem realizowania dobrych praktyk, które pozytywnie wpływają na całą branżę spotkań.

 

 

Centrex-grafika.png [303.54 KB]