DENTOPOMOC dla Ukrainy!

07.03.2023

Od 11 lat podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® organizowana jest akcja charytatywna DENTOPOMOC, w ramach której wystawcy przekazują środki i akcesoria do higieny jamy ustanej wychowankom i rodzinom zastępczym z Małopolski.

Gdy w lutym 2022 roku wybuchła wojna w Ukrainie, organizatorzy targów KRAKDENT® postanowili, iż celem akcji będzie pomoc Ukraińcom. Od tego czasu minął rok, a wsparcie jest nadal potrzebne!

Chcąc nieść skuteczną pomoc, Targi w Krakowie nawiązały współpracę z Fundacją „Szansa na nowe życie”, która pomaga niepełnosprawnym dzieciom – paliatywnej grupie z domów dziecka z całej Ukrainy ewakuowanym do Polski i innych krajów Europy. Dzięki pomocy Fundacji w 2022 roku ewakuowano ponad 4000 dzieci niepełnosprawnych i tych, których ojcowie zginęli na wojnie. Celem Fundacji jest stworzenie możliwości utrzymania i rehabilitacji podopiecznych.

Fundacja prowadzi również projekt psychoterapii dzieci i ich rodzin. Pierwszy obóz terapeutyczny zorganizowano na przełomie października i listopada. W 2023 roku zaplanowane są trzy kolejne. Na przełomie kwietnia i maja do Polski przyjedzie grupa 300 dzieci w wieku od 6 do 16 lat, które pochodzą ze zbombardowanych miast. Niezbędna jest pomoc psychologiczna, bowiem dzieci doświadczyły traumatycznych przeżyć.

dentopomoc-dla-ukrainy-aktualności.jpg [181.66 KB]Wsparcie jest na wagę złota, dlatego w ramach akcji DENTOPOMOC dla Ukrainy podczas zbliżających się Targów KRAKDENT® (30.03. – 01.04.) zbierane będą:
- pasty do zębów,
- szczoteczki do zębów,
- płyny do płukania ust,
- nici dentystyczne,
- środki pielęgnacyjne i higieniczne,
- środki myjące do ciała dla dzieci i dorosłych,
- papier toaletowy, chusteczki nawilżane, ręczniki papierowe,
- środki do dezynfekcji

PONADTO zbieramy:
- skarpetki w różnych rozmiarach,
- bieliznę termiczną,
- t-shirty,
- skakanki, frisbee,
- produkty spożywcze: musy owocowe, wafle ryżowe, lizaki bezcukrowe,
- śpiwory, bidony na wodę, termosy,
- małe upominki dla dzieci (wedle uznania).

DARY przyjmowane będą w RECEPCJI TARGOWEJ podczas Targów KRAKDENT® (od dnia montażowego 29.03. do końca targów 01.04.).