Czwartek, 7 kwietnia 2022


Sala WIEDEŃ B

nagłówek

10.15-17.15 | Sala WIEDEŃ B | Stomatologia Neuromięśniowa – leczenie pacjentów z utraconą wysokością zwarcia centralnego

element
Prowadzący: Dr n. med. Jacek Ciesielski, Dr n. med. Izabela Załęska

​Organizator: Nowy Gabinet Stomatologiczny


o prowadzących >>>
Dr n. med. Jacek Ciesielski

Po ukończeniu studiów na kierunku Stomatologii Akademii Medycznej w Łodzi w 1983 roku rozpoczął pracę zawodową i jednocześnie specjalizację I-go stopnia z zakresu Stomatologii Ogólnej, którą ukończył w 1984 roku z wynikiem celującym. Pracując zawodowo interesował się nowoczesnymi rozwiązaniami ze stomatologii zachowawczej i protetyki oraz szerokiego użycia środków znieczulających do leczenia. Wielokrotnie odwiedzał kliniki oraz instytuty badawcze w Szwajcarii, w Niemczech oraz w USA, gdzie ukończył MBA w stomatologii. Od 1991 roku prowadził wykłady, szkolenia, przygotował autorski program „Marketing i zarządzanie w stomatologii oraz kalkulacje zyskowności praktyki stomatologicznej” wraz z szeregiem wykładów w ramach spotkań z PTS w całej Polsce oraz targów stomatologicznych CEDE. Nawiązał kontakty z ośrodkami badawczymi Niemiec i Szwajcarii m.in. Detrey Densply, Coltene Whaledent. W latach 1998-2001 wykonywał raporty kliniczne i współpracował z biuletynem CRA Polska. Jego opinie badawcze posłużyły do praktycznego wykorzystania dla szerokiego grona dentystów na świecie. Prowadzone prace były wykorzystywane przez firmę Coltene Whaledent jako przypadki kliniczne obrazujące odbudowę stratyfikacyjną zębów przy użyciu kompozytu Miris. W 1994 roku dr Ciesielski rozpoczął badania naukowe i kliniczne sprowadzonego do Polski materiału do znieczulania śródwięzadłowego o nazwie Paroject, których ukoronowaniem była rozprawa doktorska, obroniona w 2002 roku. Prowadząc wykłady z techniki znieczulenia śródwięzadłowego oraz nowoczesnych rozwiązań w stomatologii zachowawczej i protetyce pogłębiał wiedzę studiując eksternistycznie w latach 1995-1996 w Klinice Ortodontycznej Czeskiego Uniwersytetu Medycznego w Olomouc.


Dr n. med. Izabela Załęska


Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tytuł doktora uzyskała na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Międzynarodowy ekspert w dziedzinie Kosmetologii. Wieloletni praktyk, trener, a także nauczyciel akademicki. Obecnie Adiunkt Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, wykładowca PPUZ w Nowym Targu, a także Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, gdzie prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w dziedzinie estetyki. Współtwórca linii kosmoceutyków dla brytyjskiej marki. Członek międzynarodowej organizacji Society of Cosmetic Scientists, British Medical Laser Association, European Laser Association, a także American Institute of Ultrasound in Medicine czy The Aesthetic Multispecialty Society. Dr Izabela Załęska to również specjalista na co dzień pracujący w Klinice Młodości oraz Podgórskim Domu Urody w Krakowie oraz klinikach medycznych w Londynie. Autorka ponad 40 publikacji naukowych oraz artykułów popularnonaukowych i eksperckich związanych z jej specjalizacją zawodową. Od 2019 pełni także rolę Redaktora Naczelnego w czasopiśmie Aesthetic Business.


element
Program Szkolenia:

10.15-12.00 | Wykład I | Dr n. med. Jacek Ciesielski
1. Ustalanie wysokości zwarcia centralnego.

​2. Deprogramacja - szyna do relaksacji Ortodontic - etap rozpoczynający leczenie.
element
12.00-13.30 | Wykład II | Dr n. med. Jacek Ciesielski
3. Procedura użycia fenomenu mięśniowego dr Ciesielskiego.

​4. Rola poziomu kortyzolu w ślinie pacjentów do oceny zaburzeń dysfunkcji narządu żucia.
element
13.30-15.00 | Wykład III | Dr n. med. Izabela Załęska
5. Stymulatory tkankowe - walka o zdrowie i jakość skóry w estetyce.
element
14.30-17.00 | Wykład IV | Dr n. med. Jacek Ciesielski
6. Rola osocza i fibryny bogatopłytkowej w terapii bruksizmu i zaburzeń para-funkcyjnych.

7. Botox w stomatologii i medycynie estetycznej – fakty i mity.

8. Wspołpraca lekarz dentysta – kosmetolog - zalety i wady.

9. Terapia Beauty smile - Beauty face.

​10. Przegląd interdyscyplinarnych przypadków klinicznych.
element
17.00-17.15 | Zakończenie | Dr n. med. Jacek Ciesielski
11. Dyskusja
element

Informacje o cenach i zapisach >>>

Cena: 690 zł*
Punkty edukacyjne: 7 pkt

Zapisy: Aleksandra Kowalińska, +48 509 912 963, prenumerata@spsmedia.pl
Strona szkolenia: www.szkolastomatologii.pl*!!!UWAGA >>> Cena nie zawiera wstępu na Targi KRAKDENT®


Sala LWÓW B

nagłówek

15.15-17.00 | Sala LWÓW B | Czym jest zabieg wybielania zębów?

element
Prowadzący: dypl. hig. stom. Marzena Cesarz

​Organizator: Pierre Fabre Medicament


o prowadzących >>>
dypl. hig. stom. Marzena Cesarz

Higienistka stomatologiczna z 20 letnim stażem zawodowym, od 15 lat związana z Centrum Medycznym Mayodent w Dąbrowie Górniczej, gdzie koordynuje prace asystentek stomatologicznych i jako higienistka dba o zdrowe uśmiechy swoich pacjentów.  Przez wiele lat trener z dziedziny profesjonalnego wybielania zębów w firmie Philips Polska. Współzałożycielka i członek honorowy Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, prelegentka na licznych konferencjach, szkoleniach i sympozjach. Autorka  wielu artykułów w magazynie branżowym dla asystentek i higienistek stomatologicznych „Asysta Stomatologiczna”. Trener oraz ekspert produktów Pierre Fabre Oral Care,  a także współ-wykładowca szkoleń branżowych  dla higienistek stomatologicznych organizowanych przez ogólnopolską firmę  stomatologiczną Meditrans.  Współzałożycielka firmy szkoleniowej dla higienistek i asystentek stomatologicznych „Profesjonalnie O”.


element
  • Wybielanie zębów to trend modowy, zabieg stomatologiczny czy zabieg kosmetyczny? 
  • Czy pracujemy modnie czy praktycznie? 
  • Czy podczas wybielania zębów dbamy o dobro pacjenta?
Na te pytania i wiele innych odpowiemy podczas spotkania, ale również weźmiemy pod lupę Dyrektywę Rady Unii Europejskiej w kontekście obostrzeń dotyczących wybielania zębów.

więcej >>>
Skupimy się na zarządzaniu systemami do wybielania z pozytywną dyscypliną.
Zrobimy rewizję systemów do wybielania i aktywatorów świetlnych.
Kolor naszych zębów – jak oszukać oko i jak powinna wyglądać profilaktyka po profesjonalnym zabiegu wybielania zębów.
​I co najważniejsze, odpowiemy sobie na pytanie: Jaka jest rola higienistki w samym zabiegu wybielania zębów.element

Informacje o cenach i zapisach >>>

Zapisy: Iwona Maruszak, 691-980-442, elgydium@pierre-fabre.com.pl


Szkolenie w ramach wstępu na Targi KRAKDENT®
​(wstęp = bilet wstępu lub identyfikator KRAKDENT-edu)