10 marca 2018… co nas czeka na najbliższym Dental Spaghetti?

Tytuł sesji to: Tradycja oparta na faktach czy nowe technologie? Wybierz najlepszą drogę rozwoju Twojej praktyki!

Postanowiliśmy zmierzyć nowe technologie z dobrą, solidną stomatologią opartą na naukowych faktach. Technologie wycisków cyfrowych czy technologii CAD/CAM przy unicie to już absolutna nowość, ale świat stomatologii podzielił się wyraźnie na dwie grupy: tych wchodzących w nowe technologie i tych niedowiarków – czekających na kolejne odkrycia. Ale przecież każdy rok przynosi kolejne postępy technologiczne, wobec tego postanowiliśmy zaprosić praktyków, którzy mają styczność z nowymi technologiami, ale są solidnymi reprezentantami stomatologii „evidence based”, czyli na podstawie faktów.


W sobotę 10-ego marca wykłady rozpocznie Dr Roberto Spreafico – legenda światowej stomatologii, autor najlepszego podręcznika o inlayach / onlayach, twórca techniki „gingival margin elevation” i dentysta odpowiedzialny za opracowanie wielu technik, które każdy z Was na co dzień używa. Roberto to absolutny praktyk w każdym calu, „książę” wzorowej pracy w stomatologii odtwórczej i jeden z tych mistrzów, którego naprawdę trzeba zobaczyć, aby nabyć motywacji na kolejne lata pracy w Waszych gabinetach!

Jako kolejnego wykładowcę zaprosiliśmy wybitnego włoskiego technika dentystycznego Dominique Vinci’ego – celem jego wykładu będzie uzupełnienie pierwszej sesji kongresu o technologiach CAD/CAM z punktu widzenia technika dentystycznego. Jak wiecie życie bez technika dentystycznego nie istnieje w naszym zawodzie, dlatego podtrzymujemy tradycję integracji naszych profesji podczas Dental Spaghetti.

Jak mocno technologia cyfrowa wkroczyła do implantoprotetyki i jak można ją praktycznie wykorzystać, o tym opowie Dr David González z Hiszpanii.

A kolejny wykład dotyczący planowania leczenia kompleksowego i wykorzystania nowych technologii przedstawi Dr Florin Lazarescu – autor wspaniałej książki z wydawnictwa Quintessence, dotyczącej planowania leczenia estetycznego. Florin jest absolutnym praktykiem i dyrektorem najlepiej zorganizowanej prywatnej praktyki stomatologicznej jaką miałem okazję zobaczyć w swojej karierze, dlatego zapewne będzie miał Wam wiele do przekazania.

A po lunchu czeka nas uczta dwóch wspaniałych mistrzów materiałów kompozytowych. Najpierw wykład jednego z największych talentów w stomatologii jakiego spotkałem – Dr Federico Ferraris’a – technika i lekarza w jednej osobie. Federico pokaże Wam mnóstwo ciekawych przypadków, jaki materiał wybrać i dlaczego? Jakie techniki warto zastosować w odcinku przednim i w odcinku tylnym?

A na koniec zaserwujemy Wam „młodego wilka” naszej grupy naukowej Style Italiano – Dr Giuseppe Chiodera. Człowieka od „tips and tricks” w stomatologii odtwórczej. Przygotujcie się na ten wykład, na mnóstwo nowych wiadomości praktycznych, bo będzie czego posłuchać i przenieść do Waszych gabinetów.

A dla tych, którzy chcą z mistrzami stomatologii popracować dzień wcześniej (9 marca) twarzą w twarz, w praktyczny sposób, zapraszamy na kursy „hands on”. Czekają na was Prof. Louis Hardan (twórca legendarnej fotografii mobilnej), Dr Federico Ferraris oraz Dr Giuseppe Chiodera.

Jestem pewny, że każdy z Was wyniesie mnóstwo wiedzy praktycznej podczas tegorocznego kongresu. Pamiętajcie, że my też – organizatorzy, tak dobieramy wykładowców, aby jak najwięcej się nauczyć, a mogę Was zapewnić, iż ciągle jesteśmy „głodni” tej wiedzy.


Zatem do zobaczenia w Krakowie 9 i 10 marca 2018!
Pełny program i zapisy on-line: www.dentalspaghetti.pl


Dr n. med. Maciej Żarow