Sobota, 10 marca 2018


SALA LWÓW A

10.00-11.45  |  Sala Lwów A  |  Odbudowy protetyczne na wkładach z włókna szklanego w strefie estetycznej. Protokół postępowania krok po kroku.

3M - prowadzący: dr n. med. Aneta Doliwa-Augustowska

o prowadzącym >>>
dr n. med. Aneta Doliwa-Augustowska

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi z 1995 r. Od 1996r pracuje jako asystent w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej Katedry Somatologii Odtwórczej Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2000 roku zdała egzamin specjalizacyjny z zakresu Stomatologii Ogólnej. W 2003r. obroniłaa pracę doktorską z zakresu Protetyki Stomatologicznej. Od 1996 do 2012 roku pracowałaa w Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Panaceum, prowadzonym przez Pana Profesora S. Suliborskiego i Panią doktor B. Ostrowską- Suliborską.
Specjalizuje się przede wszystkim w stomatologii estetycznej i protetyce oraz dziedzinach, w których rzetelne leczenie jest niezbędne do osiągnięcia estetycznego, długofalowego sukcesu, czyli endodoncji, stomatologii zachowawczej czy periodontologii. Od 2002r. pełniła funkcję V-ce Prezesa, a od 2006r. pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oddział w Łodzi. W latach 2004-2007 była Koordynatorem wydziałowym ds. Unii Europejskiej programu Erasmus. Od 2010 r. jest Członkiem Komisji Stomatologicznej Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.
W trakcie wykładu uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami teoretycznymi związanymi z wykonaniem odbudowy protetycznej zębów na bazie wkładów kompozytowych wzmacnianych włóknami szklanymi. Wskazane zostaną główne źródła niepowodzeń i sposoby ich eliminacji.

​Omówione zostaną nastepujące zagadnienia:
 
 • Wskazania i przeciwskazania do odbudowy zębów wkładami kompozytowymi    wzmacnianych włóknami szklanymi
 • Wybór kształtu i rodzaju włókna jako klucz do osiągnięcia sukcesu lub powód poniesienia porażki
 • Protokół cementowania wkładów kompozytowych wzmacnianych włóknami szklanymi
 • Odbudowy protetyczne zębów na bazie wkładów wzmacnianych włóknami szklanymi
 • Galeria pacjentów

KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 50 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)

zapisy>>>        
AVIGRAF S.C.,
tel. 726 893 853
http://3mkrakdent.dentalweekend.pl/


12.00-12.45  |  Sala Lwów A  |  Ewolucja materiałów, technik i ich możliwości. Adhezyjno kompozytowa teoria względności oraz kilka przydatnych trików dla nas praktyków

EQUADENT - prowadzący: dr n. med. Marcin Aluchna

o powadzącym >>>
dr n. med. Marcin Aluchna

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie 1986, specjalista I stopnia stomatologii ogólnej i specjalista II stopnia stomatologii zachowawczej (egzamin zdany z wyróżnieniem). Rozprawa doktorska: „Badanie zależności odporności zużyciowej od uzyskiwanego współczynnika konwersji materiałów złożonych”. W latach 2000-2008 pracownik Zakładu Stomatologii Zachowawczej IS AM w Warszawie na stanowisku wykładowcy. W latach 2012-2014 starszy wykładowca w Zakładzie Propedeutyki i Profilaktyki. Od 2015 Adiunkt w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej WUM. Redaktor Prowadzący „Forum Stomatologii Praktycznej”. Autor i współautor ponad 90 publikacji. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu stomatologii estetycznej, odtwórczej i minimalnie inwazyjnej oraz pośrednich metod wykonywania wypełnień.

Codzienna praktyka stawia przed nami coraz trudniejsze wyzwania. Adaptacja do oczekiwań naszych pacjentów i dostosowanie postępowania do aktualnej wiedzy wymaga stosowania udoskonalanych materiałów i technik zabiegowych. Uzyskujemy dzięki temu doskonałe i efektywne narzędzia , warunkiem jest jednak świadome wykorzystanie dostępnego potencjału. Wiele pozornie skomplikowanych zabiegów udaje się „odczarować” z niejednokrotnie zagmatwanych opisów będących niczym innym jak otoczką rozdętego marketingu. Proste i skuteczne postępowanie kliniczne umożliwia nie tylko rekonstrukcje utraconych tkanek twardych zębów i to w niedostępnym do niedawna zakresie, ale również skutecznie naprawić bądź zmodyfikować uzupełnienia protetyczne rozszerzając skutecznie zakres stosowania materiałów złożonych i technik adhezyjnych.


​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

Ilość miejsc ograniczona (max 70 osób)


13.00-14.45  |  Sala Lwów A  |  L.E.A.D – efektywny model interdyscyplinarnej współpracy zespołowej​

OBODA GROUP - prowadzący: Mariusz Oboda

o prowadzącym >>>

Mariusz Oboda


Założyciel firmy szkoleniowo-doradczej Oboda Group – zespołu ekspertów zajmujących się w szczególności rozwojem praktyk stomatologicznych. Jeden z kilkudziesięciu coachów akredytowanych w Polsce przez International Coach Federation na poziomie PCC (Professional). Doradca najlepszych praktyk. Ekspert w dziedzinie psychologii pracy z pacjentem i rozwoju osobistego lekarzy. Autor kilkudziesięciu artykułów z tej dziedziny. Publikacje m. in. w: e-dentico, Implantologia, Dental Tribune.
Poznaj dopracowany w szczegółach model współpracy lekarza prowadzącego ze specjalistami. Wdrożenie modelu L.E.A.D. zwiększy (być może zwielokrotni) liczbę kompleksowych leczeń i wizyt. Dowiesz się, jak w pełni koordynować przebieg procesu leczenia pacjenta. Dzięki wdrożeniu modelu organizacji praktyki OBODA Group:

 • Znacząco poprawisz jakość leczenia
 • Zwiększysz poziom satysfakcji pacjenta z leczenia
 • Podniesiesz obrót i dochód praktyki
czytaj dalej >>>
Więcej merytorycznych treści na temat komunikacji na naszym fb: www.facebook.com/obodagroup

O szkoleniach OBODA Group, zmianach i rozwoju mówią uczestnicy naszych warsztatów:
https://www.youtube.com/watch?v=AJGfTyARNAY
https://www.youtube.com/watch?v=aVJU_3wudg8&t=5s
https://www.facebook.com/obodagroup/videos/592674220925112/


KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 150 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)

​zapisy >>>>
Marlena Majewska
tel. 601 370 962
marlena.majewska@oboda.pl 

15.00-15.45  |  Sala Lwów A  |  10 sposobów na zwiększenie zysków w Twojej klinice. Koncepcja koordynatora w stomatologii.

WYTWÓRNIA ZYSKÓW - prowadzący: mgr inż. Angelika Wołkowyska 

o prowadzącym >>>
mgr inż. Angelika Wołkowyska 

jest przede wszystkim praktykiem. Swoje 10-letnie doświadczenie w stomatologii zdobyła w najlepszych klinikach w Londynie. Pracowała tam jako asystentka stomatologiczna, potem recepcjonistka, koordynator i menadżer. Po powrocie do ojczyzny jest trenerem i szkoleniowcem w zakresie obsługi klienta, etycznej sprzedaży, efektywnej komunikacji i marketingu internetowego w stomatologii (również w języku angielskim).
Jej firma, Wytwórnia Zysków, jest w Polsce prekursorem we wprowadzaniu do klinik stomatologicznych nowego systemu obsługi pacjentów opierającym się na koordynatorze (z ang. Treatment Coordinator) i darmowych konsultacjach przez niego oferowanych.
Wiedzą i doświadczeniem, otrzymanymi za granicami kraju chce się podzielić w Polsce. Bezustannie się dokształca, a tematem jeszcze gorącej pracy dyplomowej na studiach podyplomowych na SGH w Warszawie było „Wykorzystanie Internetu w promocji usług stomatologicznych”.
Marzy, aby stanowisko koordynatora stało się coraz bardziej popularne w Polsce, tak jak to jest od lat w USA i UK.
Celem wykładu jest poznanie listy zasad według których działają najlepsze kliniki w UK, a także zapoznanie się z nowym w Polsce systemem obsługi pacjentów opartym na stanowisku koordynatora (z ang. Treatment Coordinator)
 

czytaj dalej >>>
Autorka wykładu stworzyła listę złotych 10 sposobów na zwiększenie zysków na podstawie dekady spędzonej w stomatologii w UK, głównie w Londynie.  Jest ona przeznaczona nie tylko dla właścicieli klinik, ale również dla dentystów, menadżerów, recepcjonistek i asystentek.
 
Przedstawi również koncepcję nowego systemu obsługi pacjenta, którego jest prekursorem. Opiera się on na koordynatorze (z ang. Treatment Coordinator) i darmowych konsultacjach przez niego oferowanych. System taki pozwala na oferowanie darmowych konsultacji bez czekania na długie terminy, usunięcie nieklinicznej stomatologii z gabinetu, efektywniejsze koordynowanie kompleksowych leczeń stomatologicznych, budowę zaufania i wizerunku, edukację pacjentów i etyczną sprzedaż usług stomatologicznych bez zabierania cennego czasu dentyście i wykorzystanie gabinetu przede wszystkim do leczenia.
Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

kontakt >>>
Kontakt do osoby odpowiedzialnej:
 
Angelika Wołkowyska
534 996 337
www.wytworniazyskow.com
e-mail: wytworniazyskow@gmail.com


SALA LWÓW B

10.00-12.45  |  Sala Lwów B  |  Protezy zdejmowane, sztuka i leczenie w ujęciu praktycznym / wykład dla lekarzy i techników dentystycznych

APOLDENT - lek. stom. Krzysztof Polanowski

o prowadzącym >>>

lek. stom. Krzysztof Polanowski

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej z 1995 roku. Pracownik Szpitala Klinicznego Warszawa - Bródno, a od 2004 właściciel praktyki stomatologicznej STOMAPOL w Warszawie. Uczestnik wielu kursów i warsztatów z dziedziny endoodncji, periodontologii, protetyki, artykulacji i estetyki. Pionier zastosowania i wprowadzenia na rynek Polski i krajów Europy Środkowej technologii termoplastycznych wykorzystywanych w stomatologii i protetyce. Autor książki pt. „Protezy Całkowite”, która zdobyła Złoty Medal Jakości Krakdent. Autor ponad 40 publikacji w czasopismach medycznych. Przeprowadził ponad 80 wykładów w różnych ośrodkach w kraju i za granicą. Od 2009 roku członek Rady Naukowej Dentaltown (Editorial Members Boards), jedyny z Europy Środkowo-Wschodniej. Bliska współpraca z lekarzami z USA, Kanady i Australii w tym Dr J. Kancą dotycząca adhezji i materiałów kompozytowych.


 • Protezy szkieletowe - projektowanie kliniczne podstawą sukcesu
 • Rodzaje protez szkieletowych wskazania , wady i zalety
 • Protezy częściowe hybrydowe
 • Protezy termoplastyczne - wykonywanie, rozwiązywanie problemów, różnice
             - protezy elastyczne

             - protezy nylonowe

             - protezy poliamidowe

             - protezy acetalowe
                 
                           >korony i mosty oparte na technologii termoplastycznej
 • Protezy całkowite- zaginiona sztuka?
            - postępowanie kliniczne warunkiem sukcesu wykonania protezy

            - techniki wyciskowe

            - zastosowanie materiałów miękkich w protezach zdejmowanych

            - zarys okluzji protez zdejmowanych
KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 180 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)

​zapisy >>>>
Zapisy:
APOLdent.
tel: 22 747 09 18
e-mail: kursy@apoldent.pl
z dopiskiem: wykład nr 2. Krakdent 2018 + imię i nazwisko uczestnika
Nr konta: 86 1750 0012 0000 0000 1306 4164     
                 


13.00-13.45  |  Sala Lwów B  |  Skuteczne zarządzanie praktyką i zespopłem stomatologicznym. Poznaj najskuteczniejszy, sprawdzony w praktyce system kluczowych kompetencji menadżera

DOSKONAŁA OBSŁUGA PACJENTA - prowadzący: Michał Katarzyński

o prowadzącym >>>

Michał Katarzyński

Autor pierwszego w Polsce praktycznego poradnika komunikacji dla lekarzy dentystów: "Jak zaspokoić 7 podstawowych potrzeb pacjentów stomatologicznych".

Od 5 lat przewodzi idei i filozofii Doskonałej Obsługi Pacjenta, której jest autorem.
Jest wykładowcą Akademii Digital Smile Design, Akademii Dawsona oraz autorem serii artykułów dla Medical Tribune Stomatologia.
Przez ponad 3 lata współzarządzał jedną z największych klinik stomatologicznych w Polsce, która w tym czasie podwoiła liczbę leczonych pacjentów. Jest autorem skutecznych programów szkoleniowych, specjalizuje się w szkoleniach lekarzy dentystów oraz profesjonalnym rozwoju praktyk stomatologicznych.

Zrealizował kilkadziesiąt zamkniętych projektów szkoleniowych a podczas uroczystej gali uhonorował prestiżową nagrodą "Serca Doskonałej Obsługi Pacjenta" 22 praktyki stomatologiczne z całej Polski. W jego wykładach i kursach z zarządzania oraz komunikacji z pacjentem wzięło udział ponad 2000 uczestników.

Uwielbia egzotyczne podróże, na które poświęca każdy swój urlop.

Wzorcowy model postępowania, który pozwoli Tobie pogodzić funkcję lekarza pracującego przy fotelu z zarządzaniem swoją praktyką oraz zespołem asystentek.

Jeżeli do tej pory Twoje zarządzanie praktyką i zespołem było intuicyjne... to najlepszy czas, aby nie popełniać już więcej błędów i profesjonalnie godzić funkcję lekarza i szefa.

czytaj dalej >>>

Ten wykład znakomicie systematyzuje kluczowe kompetencje, które pomagają właścicielom i menedżerom skuteczniej zarządzać. Buduje wiedzę z zakresu fundamentów delegowania zadań i motywowania personelu, niezbędnych do profesjonalnego kierowania firmą lub zespołem.

Wykład przeznaczone jest dla każdego właściciela praktyki stomatologicznej oraz menedżera personelu średniego/niezależnie od doświadczenia/, który chce zwiększyć swoją efektywność w zarządzaniu oraz otrzymać najlepsze na rynku narzędzia i modele menedżerskie.


Cele:


    •       Poznanie systemu kluczowych kompetencji menedżera, który systemtyuje kwestie skutecznego zarządzania praktyką.

    •       Nabycie wiedzy i umiejętności ułatwiających motywowanie personelu do rozwoju kompetencji i/lub zaangażowania w pracy.

 

Korzyści dla uczestnika:

    •       Poznanie modelu przywództwa sytuacyjnego, który pomaga w doborze odpowiedniego stylu kierowania zespołem, aby budować zespół                       zaangażowanych ekspertów.

    •       Wiedza o profesjonalnym dowartościowywaniu i docenianiu personelu.

KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 47 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)

zapisy >>>   

Rejestracja pod poniższym linkiem:

http://www.doskonalaobslugapacjenta.pl/kalendarz-szkolen/


14.00-16.45  |  Sala Lwów B  |  Zastosowanie włókien szklanych w stomatologii

DENTAL DAY - prowadzący: lek. dent. Renata Lenkiewicz (specjalista protetyk) - Zakład Prodedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej WUM
lek. dent. Renata Lenkiewicz 

Od wielu lat związana z Zakładem Propedeutyki i Profilaktyki Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym najpierw studiowała, a dziś wykłada. Jej pracę i zaangażowanie doceniają studenci. Potwierdzeniem tego  jest m.in. nagroda dla najlepszego nauczyciela akademickiego, którą  w roku akademickim 2014/2015 przyznał jej Samorząd Studentów. Cały czas poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w licznych konferencjach oraz  sympozjach naukowych, podczas których występuje także w roli prelegenta. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych. Na co dzień pracuje także w kilku warszawskich gabinetach stomatologicznych. W wolnych chwilach jeździ na nartach, żegluje i podróżuje. Uwielbia dobre filmy, muzykę i literaturę.

Podczas wykładu zostaną omówione m. in. następujące zagadnienia:
 
 • adhezyjne mosty kompozytowe wzmacniane włóknami szklanymi
 • mosty adhezyjne wykonywane metodą pośrednią i bezpośrednią - kiedy, jak i dlaczego?
 • wkłady standardowe z włókna szklanego vs. wkłady indywidualne
 • jak wzmocnić wytrzymałość wypełnień kompozytowych przy użyciu włókna szklanego

KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 350 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)

zapisy >>>   
Rejestracja odbywa się przez stronę internetową: 
https://www.dentalday.pl/szkolenia/bdquo-zastosowanie-wlokien-szklanych-w-stomatologiirdquo-wyklad-poczas-krakdent-2018.html

Kontakt:
Dental Day
Magdalena Karpińska
Manager ds. szkoleń
+48 509-368-973
szkolenia@dentalday.pl

SALA LWÓW C

10.00-10.45  |  Sala Lwów C  |  Jak przełożyć inwestycję w szkolenia na sukces własnej praktyki w gabinecie stomatologicznym? Czyli o tym jak wyznaczać sobie cele, tworzyć własne projekty i angażować w nie innych.

DENTOOL - prowadzący: lek. dent. Magdalena Jaworska, MBA, Prezes Dentool Sp. z o.o.
lek. dent. Magdalena Jaworska

A
bsolwentka Wydziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studiów Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.  
Lekarz stomatolog i menedżer z szerokim, ponad 17-letnim doświadczeniem zawodowym. Zdobywała doświadczenie zawodowe w największych międzynarodowych korporacjach medycznych i najmniejszych lokalnych gabinetach stomatologicznych. Zna rzeczywistość pracy na stanowisku lekarza dentysty, menedżera, konsultanta, szkoleniowca i handlowca. Praktykę menedżerską budowała w działach marketingu, sprzedaży, handlowych i medycznych oraz w trakcie współpracy z gabinetami stomatologicznymi.
Obecnie budując mosty pomiędzy praktyką kliniczną i menedżerską dzieli się wiedzą i doświadczeniem z lekarzami dentystami i menedżerami klinik stomatologicznych. Współpracuje z uniwersytetami medycznymi oraz szkołami dla asystentek, higienistek i techników propagując wiedzę z obszaru zarządzania i komunikacji.  Fascynuje ją filozofia KEIZEN i podejście LEAN jako narzędzia podnoszące efektywność i konkurencyjność przedsiębiorstw. Konsultantka w zakresie budowania strategii dla produktów i organizacji. Autorka publikacji o tematyce związanej z zarządzaniem i komunikacją w stomatologii.
Przeprowadziła dziesiątki szkoleń medycznych i biznesowych. Dysponuje ekspercką wiedzą w zakresie konstrukcji i realizacji skutecznych szkoleń medycznych i biznesowych uwzględniających wartości praktyczne andragogiki. Jest doradcą, mentorem i wykładowcą w obszarze budowania relacji w zespołach medycznych i komunikacji z pacjentami, a także motywowania i wyznaczania celów.
Jako zdeklarowana innowatorka wspiera rozwój rozwiązań cyfrowych ułatwiających zarówno praktykę kliniczną jak i biznesową przedsiębiorstw medycznych. Od 2014 roku zarządza spółką Dentool, która wdrożyła pierwszą w Polsce cyfrową platformę informacyjno-zakupową, dentool.pl. Realizując filozofię ewolucji cyfrowej zarządza zespołem profesjonalistów w zakresie stomatologii, informatyki, zarządzania i marketingu. Wspiera rozwój narzędzi cyfrowych w obszarach informacji, edukacji, zakupów i komunikacji pomiędzy DOSTAWCAMI i ODBIORCAMI produktów dla stomatologii.
Tematyka:
• Jak skutecznie zdefiniować cele rozwojowe i przełożyć je na działania zdefiniowane w czasie?
• Jakie narzędzia wykorzystać do stworzenia list zadaniowych, zakupowych i zarządzania projektami?
• Jak stworzyć zespoły projektowe i motywować innych do wykorzystywania nowych umiejętności?

WYMAGANA REJESTRACJA

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>>

11.00-11.45  |  Sala Lwów C  |  Jak czerpać zyski z inwestycji w sprzęt i materiały w gabinecie stomatologicznym? Czyli o tym jak planować inwestycje pod kątem przyszłych przychodów.

DENTOOL - prowadzący: lek. dent. Magdalena Jaworska, MBA, Prezes Dentool Sp. z o.o.
lek. dent. Magdalena Jaworska

A
bsolwentka Wydziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studiów Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.  
Lekarz stomatolog i menedżer z szerokim, ponad 17-letnim doświadczeniem zawodowym. Zdobywała doświadczenie zawodowe w największych międzynarodowych korporacjach medycznych i najmniejszych lokalnych gabinetach stomatologicznych. Zna rzeczywistość pracy na stanowisku lekarza dentysty, menedżera, konsultanta, szkoleniowca i handlowca. Praktykę menedżerską budowała w działach marketingu, sprzedaży, handlowych i medycznych oraz w trakcie współpracy z gabinetami stomatologicznymi.
Obecnie budując mosty pomiędzy praktyką kliniczną i menedżerską dzieli się wiedzą i doświadczeniem z lekarzami dentystami i menedżerami klinik stomatologicznych. Współpracuje z uniwersytetami medycznymi oraz szkołami dla asystentek, higienistek i techników propagując wiedzę z obszaru zarządzania i komunikacji.  Fascynuje ją filozofia KEIZEN i podejście LEAN jako narzędzia podnoszące efektywność i konkurencyjność przedsiębiorstw. Konsultantka w zakresie budowania strategii dla produktów i organizacji. Autorka publikacji o tematyce związanej z zarządzaniem i komunikacją w stomatologii.
Przeprowadziła dziesiątki szkoleń medycznych i biznesowych. Dysponuje ekspercką wiedzą w zakresie konstrukcji i realizacji skutecznych szkoleń medycznych i biznesowych uwzględniających wartości praktyczne andragogiki. Jest doradcą, mentorem i wykładowcą w obszarze budowania relacji w zespołach medycznych i komunikacji z pacjentami, a także motywowania i wyznaczania celów.
Jako zdeklarowana innowatorka wspiera rozwój rozwiązań cyfrowych ułatwiających zarówno praktykę kliniczną jak i biznesową przedsiębiorstw medycznych. Od 2014 roku zarządza spółką Dentool, która wdrożyła pierwszą w Polsce cyfrową platformę informacyjno-zakupową, dentool.pl. Realizując filozofię ewolucji cyfrowej zarządza zespołem profesjonalistów w zakresie stomatologii, informatyki, zarządzania i marketingu. Wspiera rozwój narzędzi cyfrowych w obszarach informacji, edukacji, zakupów i komunikacji pomiędzy DOSTAWCAMI i ODBIORCAMI produktów dla stomatologii.
Tematyka:
• Jak oceniać szanse powodzenia inwestycji?
• Jak skutecznie wypracować zwrot z inwestycji?
• Jakie 6 dobrych praktyk zarządzania zaopatrzeniem stosują wytrawni Kupcy?
 

WYMAGANA REJESTRACJA

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>>

12.00-12.45  |  Sala Lwów C  |  Dezynfekcja systemu kanałów korzeniowych w pierwotnym i wtórnym leczeniu kanałowym. Wkładki lecznicze.

CERKAMED - prowadzący: lek. dent. Izabela Lipińska-Dziki

 • Wprowadzenie – co ma wpływ na długotrwały sukces w leczeniu endodontycznym
 • Prawidłowy dostęp, opracowanie komory
 • Opracowanie mechaniczne najważniejszym czynnikiem wpływającym na prawidłową dezynfekcję
 • Poprawna dezynfekcja – sposoby, produkty, interakcje
 • Protokoły płukania w zależności od sytuacji klinicznej
 • Aktywacja UD
 • Przyczyny powikłań w trakcie dezynfekcji i jak ich uniknąć
 • Osuszanie systemu kanałowego
 • Wypełnienie systemu kanałowego – leczenie jednowizytowe czy wielowizytowe, metody wypełniania
 • Kropka nad i – czyli o czym trzeba jeszcze pamiętać (rtg, szczelne zabezpieczenie części koronowej)
​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>>
15 8423585
e-mail szkolenia@cerkamed.pl

13.00-13.45  |  Sala Lwów C  |  Koferdam jest prosty, czyli o tym jak nauczyć się pracy z izolacją

CERKAMED - prowadzący: dr n. med. Michał Ganowicz

Przypomnij sobie Pacjentów, którym musisz wyleczyć dolną siódemkę. Przypomnij sobie ich nieokiełznany język i hektolitry śliny… Nawet zwykłe wypełnienie w takich warunkach jest wyzwaniem, nie mówiąc już o leczeniu kanałowym… a podobno najdłużej zajmuje wyjęcie koferdamu z szuflady…

Podczas tego wykładu dowiesz się jak zacząć stosować koferdam, jak go założyć w minutę i kiedy koferdam naprawdę ułatwi Tobie pracę, zwiększając przy tym skuteczność leczenia. Przy okazji poznasz kilka ciekawych trików przy zakładaniu koferdamu.


​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>>
15 8423585
e-mail szkolenia@cerkamed.pl

14.00-16.45  |  Sala Lwów C  |  Wybór implantu w trudnych warunkach anatomicznych. Interpretacja anatomiczna obrazów 3D w diagnostyce preimplantologicznej.

CLEVART - prowadzący: lek. med. Tomasz Falkowski, dr n. med. Maciej Wilamski

o prowadzących >>>

lek. dent. Tomasz Falkowski

Twórca pierwszego gabinetu wielo-specjalistycznego w Warszawie. Ukończył wydział stomatologii w Warszawie w roku 1980.W latach 1981 - 1990 pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Medycznej w Warszawie. Nauczyciel kilku pokoleń stomatologów – prowadzi kursy w zakresie implantologii. Wieloletnii mentor i trener Central European Implant Academy.Prekursor w psychoterapii m.inn w leczenia dentofobii.

Początkowo specjalizował się w leczeniu dzieci, obecnie specjalizuje się w implanto – protetyce, chirurgii stomatologicznej i plastycznej jamy ustnej.
Osiągnięcia:
Wyróżnienie od New York University College of Dentistry & OSIS & Central European Implant Academy
dr n. med. Maciej Wilamski

Od 1994 do 2010 roku był asystentem w Zakładzie Propedeutyki i Diagnostyki Stomatologicznej UM w Łodzi oraz specjalistą  w zakresie radiodiagnostyki. Zajmował się również tomografią komputerową w diagnostyce implantologicznej oraz radiologią cyfrową. Prowadził zajęcia dydaktyczne z zakresu radiologii stomatologicznej oraz szkolenia podyplomowe.

Obecnie pracuje w kilku szpitalach jako pracownik kontraktowy oraz współpracuje
z gabinetami dentystycznymi prowadząc konsultacje radiologiczne.

KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: - 300 PLN do 15 lutego 2018 (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)
                                                           - 400 PLN od 16 lutego 2018 (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)
Zapisy:                   
Katarzyna Fernik – Jurek
tel. 737 444 473
k.fernik@gmail.com
www.clevart.pl

SALA BUDAPESZT A

Całodniowa sesja firmy OrtoKlu dla ortodontów - Okluzyjne algorytmy w ortodoncji

Organizatorzy: OrtoKlu powered by Athenea Dental Institute
Złoty partner: SheuDental GmnH Germany 
Partner medialny: Magazyn Stomatologiczny

10.00-10.30  |  Powitanie zaproszonych gości

10.30-12.00  |  Okluzja w fazie końcowej i retencyjnej leczenia ortodontycznego.
prowadzący: Pablo Echarri, DDS
 

czytaj dalej >>>


Okluzja stała się ważnym czynnikiem w trzech głównych celach terapeutycznych: estetyki, funkcji i stabilizacji. Prawidłowa pozycja elementów budujących stawy skroniowo – żuchwowe, a przy tym fizjologiczna praca mięśni narządu żucia są ważnymi czynnikami w końcowej fazie leczenia ortodontycznego z uwzględnieniem fazy retencyjnej.
12.00-12.15  |  Przerwa

12.15-13.45  |  Narzędzia cyfrowej komunikacji w praktyce ortodontycznej. Technologie i procesy cyfrowe wykorzystywane w leczeniu i komunikacji.
prowadzący: Yong-min Jo, DDS, MS, Ph.D.
 
czytaj dalej >>>


Cyfrowa rewolucja w stomatologii wreszcie dotarła do ortodontów. Cyfrowe procesy, takie jak skanowanie wewnątrzustne i drukowanie 3D stają się coraz bardziej popularne w gabinetach ortodontycznych, dzięki czemu umożliwiają cyfrowy przepływ danych ortodontycznych, który nie był możliwy kilka lat temu. Cykl pracy można podzielić na następujące aspekty: cyfryzacja 3D, procesy oprogramowania, drukowanie 3D i cyfrowo zaplanowane aplikacje kliniczne.
Wykład objaśni każdy segment cyfrowego przepływu pracy, zaczynając od procesu "digitalizacji" z dokładnym spojrzeniem na skanowanie wewnątrzustne i skanowanie modeli. Ponadto zostanie omówione cyfrowe przygotowanie danych oraz cyfrowa analiza i planowanie leczenia. Drukowanie 3D i nowe możliwości laboratoryjne, oraz innowacyjne zastosowania kliniczne wynikające z pełnego cyfrowego przepływu pracy, takiego jak Memotain, Nitinol CAD / CAM lub Individua oraz CA Clear Aligners.
13.45-14.00  |  Przerwa

14.00-15.15  |  Okluzyjne kontrowersje 
prowadzący: dr hab. n. med. Mieszko Więckiewicz


czytaj dalej >>>
Prawidłowa okluzja pozostaje w dynamicznym związku z układem nerwowo-mięśniowym narządu żucia oraz stawami skroniowo-żuchwowymi przez co bezpośrednio warunkuje utrzymanie fizjologicznej czynności układu stomatognatycznego. Odtworzenie prawidłowej okluzji zbliża każdego lekarza dentystę do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego. Dlatego celem wykładu będzie omówienie aspektów związanych z kreowaniem okluzji idealnej, mającej za zadanie zapewnienie harmonijnego działania łuków zębowych jak i układu mięśniowo-stawowego. Zostaną poruszone zagadnienia dotyczące związku między okluzją i patomechanizmem powstawania zaburzeń skroniowo-żuchwowych oraz roli artykulatora i łuku twarzowego w projektowaniu prawidłowego zwarcia. Podjęta również będzie tematyka dotycząca zawiłości związanych z udziałem obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego w etiopatogenezie zaburzeń okluzyjno-mięśniowo-stawowych.
15.15-15.30  |  Przerwa

15.30-17.00  |  Okluzja w diagnostyce i terapii ortodontycznej
prowadzący: Miguel Ángel Perez Campoy, DDS
 
czytaj dalej >>>
Temat okluzji jest bardzo istotnym zagadnieniem w początkowym etapie procesu terapeutycznego w ortodoncji. Około 15% pacjentów leczonych ortodontycznie wykazuje brak harmonizacji relacji centralnej i okluzji nawykowej co jest istotnym problem klinicznym, który należy uwzględnić w procesie diagnostycznym. Zjawisko to zostanie przeanalizowane w płaszczyźnie strzałkowej, poprzecznej i pionowej w odniesieniu do różnych wad zgryzu jak również opisany zostanie jego wpływ na prawidłową diagnostykę.
KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: - 1400  pln do 31 stycznia 2018 (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)
                                                           - 1600 pln od 01 lutego 2018 (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)


zapisy >>>   
Zgłoszenia:
- formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ortoklu.pl
- drogą mailową info@ortoklu.pl

​Liczba miejsc ograniczona.
O kolejności zgłoszeń decyduje kolejność wpłat rejestracyjnych.

informacja pod numerem telefonu: 666-091-708

Ilość uczestników: 60 osób

SALA WARSZTATOWA S2

10.00-12.45  |  Sala S2  |  Warsztat z artykulatorem Panadent i analizatorem twarzowo-zębowym Koisa. Pacjenci z zaburzeniami estetycznymi i funkcjonalnymi narządu żucia.

HAGER POLONIA - prowadzący: lek. stom. Mirosława Bartkowiak, Prywatna Praktyka Stomatologiczna Royal Dent, Wrocław
lek. stom. Mirosława Bartkowiak – Miśniakiewicz
 
Ukończenie Akademii Medycznej Wydział Lekarsko - Stomatologiczny – 1983
Uzyskanie I szego stopnia ze stomatologii ogólnej – 1987
Uzyskanie II stopnia specjalizacji z ortodoncji – 1992
Prowadzenie prywatnej praktyki stomatologicznej od 1986
Prowadzenie prywatnej praktyki stomatologicznej  Roya Dent od 2001 
Najważniejsze kursy i wybrane certyfikaty 
Szkolenia z zakresu Ortodoncji:
Prof. M. Kaminek - w latach 1990 – 1995  - zaliczone 3 stopnie
Staż ortodontyczny w Olomuniec – 1991
Prof. W. Aleksander – cykl szkoleń z zakresu ortodoncji
Szkolenie z systemu MBT
Prof. T. Bacetti – cykl szkoleń z ortodoncji 2008 -2011
Techniki lingualne – 2003 Monachium, 2007 Mediolan - system incognito
Techniki invisalign -  Londyn 2010
Prof. Hinz – aparaty elastyczne – 1990
Szkolenia z zakresu Okluzji: Kois Center Seatle - Functional Occlusion I i II - 2010 
Szkolenia z zakresu dysfunkcji stawu s. s-ż
Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego. Diagnoza różnicująca oraz zarządzanie przypadkiem., Warszawa, 2010
Staw skroniowo-żuchwowy w ujęciu ortodontycznym. Diagnoza kliniczna i radiograficzna oraz zarządzanie przypadkiem, Warszawa, 2012
(Kursy prowadzone przez Prof. Annike Iseberg)
Oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu st. zachowawczej,  protetyki i endodoncji.
 
WYKŁAD PŁATNY - koszt uczestnictwa: 600 zł (cena nie zawiera biletu wstępu na targi)

Punkty edukacyjne: 4 pkt

zapisy >>>
Rejestracji:
71/ 368 71 66
biuro@hager.com.pl

13.00-13.45  |  Sala S2  |  Lasery diodowe i erbowe w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym​

DENTALHOLDING - prowadzący: lekarz praktyk - użytkownik laserów DOCTOR SMILE

Co to jest laser diodowy i laser erbowy? Wyjaśnienie podstawowych zagadnień fizycznych i medycznych w zakresie zastosowania laserów (wiązka światła, długość fali, oddziaływanie na tkanki). Bezpieczeństwo stosowania laserów w stomatologii.
 
Zastosowanie laserów w stomatologii: możliwości wykonywanych zabiegów (stomatologia zachowawcza, endodoncja, periodontologia, wybielanie).
 
Dlaczego laser jest lepszym rozwiązaniem niż inne narzędzia diagnostyczne – prezentacja  laserów z oferty firmy, omówienie dostępnych funkcji i zakresu zastosowań.
 
Ćwiczenia praktyczne na preparatach zastępczych.
KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 100 zł (cena zawiera jednodniowy bilet wstępu na targi)

zapisy>>>  
Zapisy:
Monika Rulko
tel: +48 693 465 181

14.00-14.45  |  Sala S2  |  Integracja radiologii cyfrowej 3D z cyfrowymi systemami stomatologicznymi CAD/CAM

DENTALHOLDING - prowadzący: Paweł Kuleta - specjalista cyfrowych technik w radiologii cyfrowej 3D

Prezentacja oprogramowania 3D CBCT oraz możliwości panowanie zabiegów z zakresu implantologii i chirurgii.
Analiza możliwości powstawania błędów w czasie pomiarów i symulacji 3D.
 
Dokładność wykonania elementów za pomocą systemów CAD/CAM – projektowanie, wydruk 3D. Porównanie zaplanowanego położenia implantów z położeniem umieszczonych implantów przy pomocy systemu planowania implantologicznego GUIDEMIA.
KURS PŁATNY - koszt uczestnictwa: 100 zł (cena zawiera jednodniowy bilet wstępu na targi)

zapisy>>>  
Zapisy:
Monika Rulko
tel: +48 693 465 181

15.00-15.45  |  Sala S2  |  Jak skutecznie rozmawiać z pacjentem o kosztach

MEDIRATY - prowadzący: Krzysztof Sokalski, Prezes Medical Finance Group SA

o prowadzącym >>>
mgr Krzysztof Sokalski 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 12 lat związany z rynkiem finansowym w Polsce. Pełnił funkcje w zarządzie i radach nadzorczych spółek sektora finansowego. Jako członek zarządu był odpowiedzialny za dystrybucję produktów finansowych, wdrażał nowe linie produktowe, zarządzał kilkusetosobowymi zespołami sprzedaży, budował nowe biznesy w ramach grupy finansowej. Doświadczony menadżer, którego motywacją jest rozwijanie współpracowników i siebie. Od 2015 roku związany z Medical Finance Group SA na stanowisku prezesa zarządu, odpowiedzialny za obszar współpracy z partnerami medycznymi, sprzedaży i nowych produktów finansowych dedykowanych branży medycznej i pacjentom indywidualnym. Wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas pracy w MFG SA dzielił się z partnerami biznesowymi podczas CEDE 2017. Tym razem podzieli się spostrzeżeniami z zakresu, który wciąż budzi wiele kontrowersji i pytań: jak skutecznie informować w klinice pacjenta o wysokich kosztach planu leczenia.


Podczas szkolenia omówione będą zasady skutecznej komunikacji z pacjentem. Zastanowimy się nad dylematem przedstawiania pacjentowi wielu wariantów planów leczenia. Przedstawione także zostaną najlepsze rozwiązania z zakresu finansowania kosztów leczenia, funkcjonujące w klinikach stomatologicznych w Polsce i na zachodzie Europy. W dalszej części omówione będą 3 zasady skutecznej prezentacji kosztów oraz złote zasady komunikacji z pacjentem. Dowiesz się, jak podnieść stomatologiczne IQ pacjenta i jak to może przełożyć się na większą akceptację Twoich rozwiązań i dać Ci większą satysfakcję z pracy. Omówimy dostępne na polskim rynku narzędzia finansowania kosztów leczenia i zasady efektywnej współpracy z instytucją finansową.
 
Od niemal dekady nasze doświadczenie wiodącej firmy udzielającej pacjentom dedykowanych pożyczek na leczenie, uzupełniają codziennie opinie pacjentów i lekarzy, ale także personelu z obszaru obsługi pacjenta. Wiemy co działa i chętnie dzielimy się tą wiedzą z naszymi partnerami.


​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>

WYMAGANA REJESTRACJA: pawel.olewinski@mediraty.pl

SALA WARSZTATOWA S4

10.00-11.45  |  Sala S4  |  Kompozytowa od(nowa) – tips & tricks adhezyjnych wypełnień w odcinku bocznym

GC - prowadzący: lek. dent. Daniel Nowakowski

Zarys tematyczny:

 • trzy zasady skutecznej adhezji - jak wykonać wypełnienie, które będzie szczelne przez lata
 • techniki odbudowy punktu stycznego z wykorzystaniem formówek sekcyjnych i taśmy teflonowej
 • anatomiczna odbudowa zębów w odcinku bocznym - techniki modelowania bruzd i guzków
 • projektowanie wypełnień, które pasują w zgryzie - kilka słów o okluzji
 • pokaz estetycznej odbudowy kompozytowej ubytków klasy drugiej techniką wieloodcieniową oraz z zastosowaniem materiału typu Universal – procedura krok po kroku
Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy>>>
Zapisy:
tel. 12 425 14 74

Liczba miejsc ograniczona.

12.00-13.45  |  Sala S4  |  Prace na podbudowach z dwukrzemianu litu – wytrzymałość i estetyka - GC Initial LiS Press & GC Initial LiSi

GC - prowadzący: tech. dent. Teresa Kuriata

Zarys tematyczny: 

1. Etapy przygotowania podbudowy z dwukrzemianu litu GC Initial LiSi PRESS
 • Właściwości i zalety dwukrzemianu litu
 • Jak dobrać kolor i przezierność pastylki? – wskazania do wybranych przypadków
 • Jaką technikę pracy wybrać? – odbudowa pełnokonturowa, cut-back czy warstwowana
2. Naturalne piękno ceramiki GC Initial LiSi receptą na doskonały efekt prac
na odbudowach z dwukrzemianu litu.
 • Jak uzyskać naturalną dynamikę światła?
Pokaz na żywo:
 • Odbudowa korony techniką cut-back przy użyciu ceramiki GC Initial LiSi
 • Wykańczanie licówki z wykorzystaniem GC Initial IQ Lustre Pastes NF – uniwersalnej ceramiki do malowania z efektem 3D
Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy>>>
Zapisy:
tel. 12 425 14 74

Liczba miejsc ograniczona.

14.00-14.45  |  Sala S4  |  Planowanie pozycji implantów, projektowanie szablonów chirurgicznych, projektowanie odbudowy tymczasowej

DENON DENTAL - prowadzący: Michał Dudkowski

Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy>>>
Anna Sadowy
513-170-016
ania@dental.pl

15.00-15.45  |  Sala S4  |  Drukowanie szablonów implantologicznych

DENON DENTAL - prowadzący: Dariusz Moradi

Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy>>>
Anna Sadowy
513-170-016
ania@dental.pl

16.00-16.45  |  Sala S4  |  Clear Aligner w teorii i praktyce. Zmiana pozycji ustawienia zębów systemem nakładkowym      

DENON DENTAL - prowadzący: Dragan Skrobic

Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy>>>
Anna Sadowy
513-170-016
ania@dental.pl

SALA WARSZTATOWA S6

10.00-12.00  |  Sala S6  |  Endodoncja  |  Jednopilnikowy system WaveOne® GOLD™ i obturatory GuttaCore – innowacja w efektywnym opracowaniu kanałów oraz w trójwymiarowej obturacji

DENTSPLY SIRONA - prowadzący: dr n. med. Michał Bednarski

o prowadzącym>>>
dr n. med. Michał Bednarski

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi z 2002 roku. Od 2008 roku asystent w Zakładzie Endodoncji, Katedry Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2009 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską. Prowadzi własną praktykę stomatologiczną. Dr Bednarski jest autorem wielu publikacji naukowych, które ukazywały się na łamach prestiżowych czasopism, takich jak „Dental and Medical Problems”, „Magazyn Stomatologiczny” czy „Polish Journal of Environmental Studies”. Certyfikowany wykładowca Dentsply Sirona w zakresie endodoncji.
Szkolenie dedykowane jest osobom chcącym rozpocząć pracę narzędziami maszynowymi. Porusza praktyczne aspekty procedury endodontycznej z użyciem jednopilnikowego systemu narzędzi do pracy w trybie oscylacyjnym WaveOne® GOLD™, a także pilników: WaveOne® Gold Glider oraz Protaper® SX/XA. Zastosowanie maszynowych narzędzi niklowo – tytanowych na zawsze zmieniło technikę opracowania kanałów korzeniowych. Podczas szkolenia zaprezentujemy oraz przećwiczymy skuteczne procedury leczenia endodontycznego z zastosowaniem innowacyjnego systemu WaveOne® GOLD™ oraz trójwymiarowej obturacji GuttaCore.

czytaj dalej >>>
Program kursu: 

1. Przygotowanie zęba do leczenia endodontycznego
- diagnostyka radiologiczna
- prosty dostęp i poszerzenie ujść za pomocą narzędzia PROTAPER SX/XA
Ćwiczenie praktyczne – poszerzenie ujścia kanału za pomocą narzędzia PROTAPER® SX/XA – ćwiczenie na fantomach

2. System WaveOne® GOLD™ – najnowsza generacja narzędzi do pracy w trybie oscylacyjnym
- przygotowanie gładkiej ścieżki ,,glidepath’’ przy użyciu nowego narzędzia WaveOne® Gold Glider
- prezentacja systemu narzędzi maszynowych WaveOne® GOLD™
- przypadki kliniczne okiem eksperta
Ćwiczenie praktyczne na bloczkach fantomowych – wstępne opracowanie kanału za pomocą WaveOne® Gold Glider
Ćwiczenie praktyczne na bloczkach fantomowych – ostateczne opracowanie kanału pilnikiem WaveOne® GOLD™

3. Wypełnienie kanałów korzeniowych oraz szczelne zamknięcie komory
- obturacja – rozwiązania, zastosowanie trójwymiarowej obturacji GuttaCore
- właściwości uszczelniające w różnych technikach wypełniania kanałów
- trójwymiarowa dezynfekcja – chemiczne opracowanie kanałów i aktywacja środków płuczących
- procedury zachowawcze w świetle możliwości ich zastosowania oraz trwałości klinicznej
- przypadki kliniczne okiem eksperta
Ćwiczenie praktyczne na bloczkach fantomowych – ENDOAKTYWATOR
Ćwiczenie praktyczne na bloczkach fantomowych – obturacja kanału z wykorzystaniem trójwymiarowej obturacji GuttaCore i AH +
 
Uczestnicy kursu praktycznego pod kierunkiem certyfikowanych wykładowców
Dentsply Sirona Endodontics będą realizować program szkoleniowy teoretycznie omówiony
w części wykładowej, z możliwością bezpośredniej konsultacji z prowadzącym.
WYMAGANA REJESTRACJA

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>>
Zapisy i kontakt:
Aneta Karpiuk
tel. 785 337 095
mail: aneta.karpiuk@dentsplysirona.com


12.30-14.30  |  Sala S6  |  Endodoncja  |  Jednopilnikowy system WaveOne® GOLD™ i obturatory GuttaCore – innowacja w efektywnym opracowaniu kanałów oraz w trójwymiarowej obturacji

DENTSPLY SIRONA - prowadzący: dr n. med. Michał Bednarski

o prowadzącym>>>
dr n. med. Michał Bednarski

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi z 2002 roku. Od 2008 roku asystent w Zakładzie Endodoncji, Katedry Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W 2009 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską. Prowadzi własną praktykę stomatologiczną. Dr Bednarski jest autorem wielu publikacji naukowych, które ukazywały się na łamach prestiżowych czasopism, takich jak „Dental and Medical Problems”, „Magazyn Stomatologiczny” czy „Polish Journal of Environmental Studies”. Certyfikowany wykładowca Dentsply Sirona w zakresie endodoncji.
Szkolenie dedykowane jest osobom chcącym rozpocząć pracę narzędziami maszynowymi. Porusza praktyczne aspekty procedury endodontycznej z użyciem jednopilnikowego systemu narzędzi do pracy w trybie oscylacyjnym WaveOne® GOLD™, a także pilników: WaveOne® Gold Glider oraz Protaper® SX/XA. Zastosowanie maszynowych narzędzi niklowo – tytanowych na zawsze zmieniło technikę opracowania kanałów korzeniowych. Podczas szkolenia zaprezentujemy oraz przećwiczymy skuteczne procedury leczenia endodontycznego z zastosowaniem innowacyjnego systemu WaveOne® GOLD™ oraz trójwymiarowej obturacji GuttaCore.

czytaj dalej >>>
Program kursu: 

1. Przygotowanie zęba do leczenia endodontycznego
- diagnostyka radiologiczna
- prosty dostęp i poszerzenie ujść za pomocą narzędzia PROTAPER SX/XA
Ćwiczenie praktyczne – poszerzenie ujścia kanału za pomocą narzędzia PROTAPER® SX/XA – ćwiczenie na fantomach

2. System WaveOne® GOLD™ – najnowsza generacja narzędzi do pracy w trybie oscylacyjnym
- przygotowanie gładkiej ścieżki ,,glidepath’’ przy użyciu nowego narzędzia WaveOne® Gold Glider
- prezentacja systemu narzędzi maszynowych WaveOne® GOLD™
- przypadki kliniczne okiem eksperta
Ćwiczenie praktyczne na bloczkach fantomowych – wstępne opracowanie kanału za pomocą WaveOne® Gold Glider
Ćwiczenie praktyczne na bloczkach fantomowych – ostateczne opracowanie kanału pilnikiem WaveOne® GOLD™

3. Wypełnienie kanałów korzeniowych oraz szczelne zamknięcie komory
- obturacja – rozwiązania, zastosowanie trójwymiarowej obturacji GuttaCore
- właściwości uszczelniające w różnych technikach wypełniania kanałów
- trójwymiarowa dezynfekcja – chemiczne opracowanie kanałów i aktywacja środków płuczących
- procedury zachowawcze w świetle możliwości ich zastosowania oraz trwałości klinicznej
- przypadki kliniczne okiem eksperta
Ćwiczenie praktyczne na bloczkach fantomowych – ENDOAKTYWATOR
Ćwiczenie praktyczne na bloczkach fantomowych – obturacja kanału z wykorzystaniem trójwymiarowej obturacji GuttaCore i AH +
 
Uczestnicy kursu praktycznego pod kierunkiem certyfikowanych wykładowców
Dentsply Sirona Endodontics będą realizować program szkoleniowy teoretycznie omówiony
w części wykładowej, z możliwością bezpośredniej konsultacji z prowadzącym.
WYMAGANA REJESTRACJA

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>>
Zapisy i kontakt:
Aneta Karpiuk
tel. 785 337 095
mail: aneta.karpiuk@dentsplysirona.com

SALA WARSZTATOWA S7

10.00–10.45  |  Sala S7  |  Najnowsze zdobycze technologii w dziedzinie ceramiki na metalu – SHOFU Vintage PRO – estetyka pełnej ceramiki i niezrównana stabilność termiczna

HOL-DENTAL DEPOT - prowadzący: tech. dent. Tomasz Dąbrowski

o prowadzącym >>>
tech. dent. Tomasz Dąbrowski

Ukończył szkołę dla techników dentystycznych w roku 1986. Od 1991 roku współprowadzi pracownię Profilab, jedno z pierwszych prywatnych  laboratoriów techniki dentystycznej w Polsce. W roku 2000 zostaje autoryzowanym trenerem firmy Shofu, uzyskując status międzynarodowy. Od roku 2010 współredaguje polską edycję czasopisma „Dental Dialog”.
Uczestnik wielu szkoleń krajowych i zagranicznych, autor licznych artykułów w czasopismach branżowych, na co dzień specjalizuje się w estetyce stałych uzupełnień protetycznych, zarówno ceramicznych, jak i kompozytowych.
 •  Prezentacja materiału
 •  Przedstawienie i omówienie zalet i korzyści ceramiki Vintage PRO
 •  Omówienie fizycznych, optycznych i mechanicznych cech nowej ceramiki
 •  Opis przypadków klinicznych

Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy >>>
Michał Gałaj
601-522-728
michalgalaj@holdental.pl

11.00-11.45  |  Sala S7  |  Eye Special C-III - skuteczna cyfrowa fotografia stomatologiczna - nasze  oczekiwania w codziennej praktyce….

HOL-DENTAL DEPOT - prowadzący: dr n. med. Przemysław Grodecki

o prowadzącym >>>
dr n. med. Przemysław Grodecki
 
Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi z 1991. W latach 1991-2015 związany z działalnością dydaktyczna i kliniczną w Instytucie Stomatologii Akademii Medycznej (potem Uniwersytetu Medycznego)  w Łodzi. W roku 1997 uzyskał I stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej, a w 2002 tytuł doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii. Jest autorem 11 publikacji naukowych i popularno-naukowych.  
Prowadzi Prywatna Praktykę Stomatologiczną od 1991r. Od 2011 roku współtworzy pierwszą w Polsce Prywatną Praktykę w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy (NVC) oraz Rodzicielstwo Bliskości (AP).   
Fotografię stomatologiczną należy obecnie traktować jako konieczne narzędzie pracy w gabinecie stomatologicznym. O jej wartości decydować będzie przede wszystkim jakość zdjęć oraz łatwość ich wykonania. Niestety trudne warunki oświetleniowe w jamie ustnej pacjenta, konieczność uzyskania powtarzalności ekspozycji i kadrowania stanowi wyzwanie, które przez dekady postrzegane było jako wyzwanie dla osób tylko profesjonalnie przygotowanych do obsługi aparatów fotograficznych. W pracy klinicznej skuteczne zastosowanie fotografii możliwe jest tylko w przypadku kiedy wykonanie zdjęcia stanie się czynnością prostą i przewidywalną, która  będzie uwzględniać specyfikę pracy w gabinecie zabiegowym.

Powszechnie zalecane aparaty cyfrowe są niestety jedynie próbą adaptacji dostępnych rozwiązań sprzętowych do potrzeb fotografii stomatologicznej. Makrofotografia w trudnych warunkach oświetleniowych z wykorzystaniem takich lustrzanek cyfrowych narzuca niestety konieczność opanowania określonej wiedzy oraz szeregu umiejętności manualnych.  Tylko w takim przypadku fotografia zaoferuje wszystkie swoje zalety w codziennej pracy. Niestety często jest to bariera, która szybko zniechęca stomatologów do wykonywania zdjęć.


czytaj dalej >>>
Rozwiązaniem jest cyfrowy aparat fotograficzny, który został zaprojektowany wyłącznie z myślą o fotografii stomatologicznej. Specjalny kształt, wodoodporna obudowa, dedykowany system oświetlenia, opatentowany system ustawiania automatycznych parametrów ekspozycji  czy intuicyjna obsługa sprawia, że znikają wszystkie dotychczasowe ograniczenia.
Dodatkowo pojawiają się dodatkowe możliwości wykorzystania fotografii w stomatologii dotychczas nie dostępne.

Ponad trzyletnie doświadczenie kliniczne z wykorzystaniem stomatologicznego aparatu cyfrowego Eye-Specia C-II/III wsparte również wykorzystaniem klasycznych lustrzanek fotograficznych stanowi doskonałą okazję do omówienia  zagadnień  tak istotnych dla przekonania stomatologów o celowości wykorzystania fotografii w codziennej pracy klinicznej i przełamania barier  zniechęcających do wykonywania zdjęć fotograficznych.

Podczas wykładu zostaną poruszone następujące zagadnienia:


 1. Komunikacja – jedyna funkcja fotografii  w stomatologii klinicznej?
 2. Szczególne uwarunkowania  fotografii stomatologicznej.
 3. Cyfrowe aparaty fotograficzne – co nam oferuje rynek.
 4. Manualny czy automatyczny pomiar warunków ekspozycji.
 5. Zdjęcie poruszone a jednak ostre. 
 6. Wpływ oświetlenia otoczenia na kolorystykę zdjęć.
 7. Czy można wykorzystać fotografię do doboru koloru.
 8. Katalogowanie zdjęć – czy możemy to uprościć?
Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy >>>
Michał Gałaj
601-522-728
michalgalaj@holdental.pl

12.00–12.45  |  Sala S7  |  Ceramage – uniwersalny kompozyt o nienagannej estetyce, szeroka skala zastosowań

HOL-DENTAL DEPOT - prowadzący: tech. dent. Tomasz Dąbrowski

o prowadzącym >>>
tech. dent. Tomasz Dąbrowski

Ukończył szkołę dla techników dentystycznych w roku 1986. Od 1991 roku współprowadzi pracownię Profilab, jedno z pierwszych prywatnych  laboratoriów techniki dentystycznej w Polsce. W roku 2000 zostaje autoryzowanym trenerem firmy Shofu, uzyskując status międzynarodowy. Od roku 2010 współredaguje polską edycję czasopisma „Dental Dialog”.
Uczestnik wielu szkoleń krajowych i zagranicznych, autor licznych artykułów w czasopismach branżowych, na co dzień specjalizuje się w estetyce stałych uzupełnień protetycznych, zarówno ceramicznych, jak i kompozytowych.
 • Prezentacja materiału
 • Wskazania kliniczne, możliwości zastosowania
 • Parametry fizyczne, walory estetyczne i wytrzymałościowe
 • Przedstawienie wykonanych prac
Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy >>>
Michał Gałaj
601-522-728
michalgalaj@holdental.pl

13.00-13.45  |  Sala S7  |  Skurcz polimeryzacyjny kompozycyjnych materiałów stomatologicznych – kiedy mamy problem? 

HOL-DENTAL DEPOT - prowadzący: dr n. med. Przemysław Grodecki

o prowadzącym >>>
dr n. med. Przemysław Grodecki
 
Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi z 1991. W latach 1991-2015 związany z działalnością dydaktyczna i kliniczną w Instytucie Stomatologii Akademii Medycznej (potem Uniwersytetu Medycznego)  w Łodzi. W roku 1997 uzyskał I stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej, a w 2002 tytuł doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii. Jest autorem 11 publikacji naukowych i popularno-naukowych.  
Prowadzi Prywatna Praktykę Stomatologiczną od 1991r. Od 2011 roku współtworzy pierwszą w Polsce Prywatną Praktykę w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy (NVC) oraz Rodzicielstwo Bliskości (AP).   
Podczas 45 minutowego wykładu zostaną poruszone zagadnienia ze szczególnym uwzględnieniem:

 • Źródło skurczu odtwórczych materiałów kompozycyjnych
 • Kiedy możemy oczekiwać niekorzystnych efektów skurczu polimeryzacyjnego
 • Wytrzymałość tkanek twardych zęba na siły działające podczas polimeryzacji
 • Potencjalne skutki kliniczne braku kompensacji naprężenia w tkankach zęba podczas zakładania wypełnień
czytaj dalej >>>
Materiały kompozycyjne stosowane są do bezpośredniej rekonstrukcji tkanek twardych zęba od wielu dekad. Pomimo upływu wielu lat i powstania licznych generacji kompozytów  charakter reakcji polimeryzacji w tych materiałach odtwórczych pozostał w zasadzie taki sam i nadal generuje zjawisko skurczu polimeryzacyjnego wywołującego naprężenia w tkankach twardych zęba przy zastosowaniu bezpośrednich technik adhezyjnych. Konfiguracja ścian ubytków w zębach przednich w sposób naturalny pozwala uniknąć klinicznych skutków skurczu polimeryzacyjnego materiału kompozycyjnego. Natomiast w przypadku ubytków zębów bocznych klasy I i II wydaję się, że niekontrolowany skurcz polimeryzacyjny jest główną przyczyną licznych niepowodzeń wieloletnich rekonstrukcji tkanek zębów. Obecnie przy zastosowaniu nowoczesnych systemów wiążących, umożliwiających w prosty sposób uzyskanie  szczelnego i trwałego połączenia materiału odtwórczego z tkankami zęba brak pierwotnej szczelności brzeżnej pomiędzy ubytkiem a materiałem odtwórczym należy traktować jako mało prawdopodobną przyczynę niskiej skuteczności wypełniania ubytków zębów bocznych materiałem kompozycyjnym. Można się jednak spodziewać, że pośrednio, skuteczne połączenie będzie odpowiedzialne za wtórne uszkodzenie pobrzeża ubytku na skutek oderwania tkanek twardych zęba pod wpływem braku kontroli naprężeń w tkankach pobrzeża wynikających ze skurczu polimeryzacyjnego. Wynika to z różnej wytrzymałości tkanek twardych na rozciąganie. W przypadku ubytków klasy I i II należy się spodziewać obecności stref najbardziej niekorzystnej orientacji przestrzennej pryzmatów szkliwa sprzyjającej rozerwaniu ciągłości tkanek podczas niekontrolowanej polimeryzacji materiału odtwórczego. W niektórych sytuacjach możliwe jest zastosowanie odpowiednich technik warstwowych celem ograniczenia naprężeń generowanych przez skurcz kompozytu. Dużą nadzieją są też  najnowsze materiały o bardzo niskim poziomie skurczu, które stosowane w sposób również warstwowy pozwolą na uzyskanie trwałego połączenia nawet w najbardziej niekorzystnej konfiguracji szkliwa na ścianie dodziasłowej w II klasie ubytków.      
Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy >>>
Michał Gałaj
601-522-728
michalgalaj@holdental.pl

14.00-15.45  |  Sala S7  |  Cyfrowe procesy technologiczne (workflow) stosowane w laboratorium protetycznym z wykorzystaniem technologii CAD/CAM

GRABOWSKI - prowadzący: Tobias Zander – konsultant techniczny firmy Smart Optics GmbH

 • Najważniejsze aspekty dokładności skanowania na przykładzie skanera Vinyl firmy smart optics   Sensorentechnik GmbH

GRABOWSKI - prowadzący: Benjamin Hesse, Business Development Manager Follow Me! Technology Group

 • Zalety wytwarzania prac kombinowanych (spiekanie laserowe + frezowanie) w protetyce implantologicznej.
o prowadzącym >>>
Benjamin Hesse

wiek: 38 lat; miejsce zamieszkania: Hanower/Niemcy; zawód: technik dentystyczny;
Przebieg pracy zawodowej:
2018 - Business Development Manager, Follow-Me! Technology GmbH
2017 – 2017 Digital Expert, 3 Shape oraz (DS) CAM Master, Ivoclar Vivadent GmbH
2016 – 2016 konsultant techniczny, CADCAM, Wieland Dental + Technik
2012 – 2015 przedstawiciel handlowy, Wieland Dental + Technik
2001 – 2011 praca w zawodzie technika dentystycznego
GRABOWSKI - prowadzący: Timo Rimrodt – konsultant techniczny firmy Siladent GmbH

 • Wykorzystanie technologii CADCAM w wytwarzaniu prac szkieletowych. Praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie z wykorzystaniem oprogramowania Sila Part CAD firmy Siladent GmbH
 • Charakterystyka materiałów stosowanych w technologii CADCAM
 • Drukowanie 3D – zalety i wady stosowanych materiałów i urządzeń
​o prowadzącym >>>
Timo Rimrodt

zawód: technik dentystyczny;
Przebieg pracy zawodowej:
2016 - Doradca techniczny w firmie Siladent Dr. Böhme & Schöps GmbH. Najważniejsze zadania: kontrola jakości oraz rozwój nowych technologii
2006 - 2016 Rozbudowa i kierownictwo nowego centrum frezowania
2002 - 2006 Specjalizacja oraz praca w dziedzinie nowych cyfrowych technologii
2000 - 2002 praca w zawodzie technika dentystycznego dział ceramiki oraz metali szlachetnych
GRABOWSKI - prowadzący: Rainer Prinz – właściciel firmy Medentools GmbH

 • Frezy do frezarek stosowanych w laboratoriach protetycznych w technologii CADCAM


Wymagana rejestracja

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®


zapisy >>>
Rejestracja:

​biuro@fh-grabowski.pl 
tel. 32 223 54 31

SALA WARSZTATOWA S10

10.00-12.00  |  Sala S10  |  Stomatologia zachowawcza  |  Estetyczna i funkcjonalna odbudowa zębów w odcinku bocznym - diagnoza, planowanie, narzędzia i dokumentacja medyczna

DENTSPLY SIRONA - prowadzący: lek. stom. Michał Snoch

o prowadzącym>>>

​lek. stom. Michał Snoch


Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Praktykuje od ponad 10 lat. Od 3 lat jest właścicielem własnego gabinetu stomatologicznego. Naukowo realizuje się w Sekcji Bólu Ustno – Twarzowego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, w pracy dla Instytutu Spear’a oraz Spear Study Club Polska.  


Program kursu:

 • Diagnostyka ubytków II klasy
  -zdjęcia skrzydłowo zwarciowe, detektor próchnicy, izolacja
 • Preparacja adhezyjna
 • Procedury adhezyjne
 • Techniki aplikacyjne
  - prawidłowa odbudowa punktów stycznych – rekonstrukcja ścian interproksymalnych
  - techniki modelowania kompozytu
  - modelowanie powierzchni okluzyjnych – rozkład punktów kontaktu
 • Polerowanie – minimalne opracowanie, maksymalny efekt
 • Przypadki kliniczne okiem eksperta
 • Ćwiczenia praktyczne na modelach
WYMAGANA REJESTRACJA

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>>
Zapisy i kontakt:
Aneta Karpiuk
tel. 785 337 095
mail: aneta.karpiuk@dentsplysirona.com


12.30-14.30  |  Sala S10  |  Stomatologia zachowawcza  |  Estetyczna i funkcjonalna odbudowa zębów w odcinku bocznym - diagnoza, planowanie, narzędzia i dokumentacja medyczna

DENTSPLY SIRONA - prowadzący: lek. stom. Michał Snoch

o prowadzącym>>>

​lek. stom. Michał Snoch


Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Praktykuje od ponad 10 lat. Od 3 lat jest właścicielem własnego gabinetu stomatologicznego. Naukowo realizuje się w Sekcji Bólu Ustno – Twarzowego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, w pracy dla Instytutu Spear’a oraz Spear Study Club Polska.  


Program kursu:

 • Diagnostyka ubytków II klasy
  -zdjęcia skrzydłowo zwarciowe, detektor próchnicy, izolacja
 • Preparacja adhezyjna
 • Procedury adhezyjne
 • Techniki aplikacyjne
  - prawidłowa odbudowa punktów stycznych – rekonstrukcja ścian interproksymalnych
  - techniki modelowania kompozytu
  - modelowanie powierzchni okluzyjnych – rozkład punktów kontaktu
 • Polerowanie – minimalne opracowanie, maksymalny efekt
 • Przypadki kliniczne okiem eksperta
 • Ćwiczenia praktyczne na modelach
WYMAGANA REJESTRACJA

​Szkolenie w ramach biletu wstępu na Targi KRAKDENT®

zapisy >>>>
Zapisy i kontakt:
Aneta Karpiuk
tel. 785 337 095
mail: aneta.karpiuk@dentsplysirona.com