II sesja ortodoncji dla dentystów ogólnie praktykujących

Termin:


Miejsce:


Ilość uczestników:


Cena:Zgłoszenia:
Współorganizator:Kierownik naukowy:


Patronat medialny:

9 marca 2018 (piątek), 10.30-17.00

EXPO Kraków, sala Budapeszt A

60 osób


760 PLN formularz on-line 


International Association for Orthodontics Polska Romuald Ciesielski


dr n. med. i n. hum. Anna Dubojska-Gerber
Za udział w kursie przewidziano 6 pkt edukacyjnych.


Doktor Derek Mahony (Australia) jest specjalistą ortodontą prowadzącym praktykę w Sydney. Wykłada na temat szeroko pojętych korzyści z leczenia ortodontycznego, również z punktu widzenia zarządzania praktyką, w swojej filozofii łącząc aparaty stałe z czynnościowymi; grupa absolwentów jego kursów liczy tysiące lekarzy z całego świata.

Doktor Mahony podchodzi do diagnozy ortodontycznej z perspektywy profilu twarzy, za cel leczenia przyjmując nie tylko proste zęby, ale piękno twarzy oraz prawidłowy stan stawów skroniowo-żuchwowych. Na przestrzeni ostatniej dekady tygodniowo przyjmuje ok. 250 pacjentów. Obecnie ma pod opieką ponad 3 tys. osób w trakcie leczenia, a także wykłada jako jeden z głównych gości na spotkaniach International Orthodontic Summit, International Association for Orthodontics oraz American Association of Functional Orthodontics. Przez niektórych uważany jest za następcę obecnie najważniejszych wykładowców z dziedziny ortodoncji specjalizującej się w łączeniu aparatów czynnościowych ze stałymi. Prezentacje doktora Mahony’ego to stymulujący, przystępnie przekazany krok po kroku materiał dla lekarzy chcących udoskonalać efekty prowadzonego leczenia.

Wykształcenie:
- tytuł zawodowy University of Sydney w zakresie stomatologii
- studia drugiego stopnia (Masters Degree) w Eastman Dental Hospital, Institute of Dental Surgery (Londyn)
- Diploma in Orthodontics w Royal College of Surgeons (Edynburg)
- egzaminy podyplomowe z dziedziny ortodoncji w Royal College of Dentists (Kanada)
- egzaminy podyplomowe z ortopedii szczękowo-twarzowej w Royal College of Physicians and Surgeons (Glasgow)
- członek angielskiego Royal College of Surgeons (Membership in Orthodontics).

Artykuły doktora Mahony’ego ukazują się w czasopismach specjalistycznych, m.in. „Journal of Clinical Paediatric Dentistry”, „International Orthodontic Journal” oraz „Spanish Journal of Dentofacial Orthopaedics”.

Więcej informacji pod adresem: http://www.fullfaceglobal.com/login.asp

Dr Brock Rondeau (Kanada) DDS, IBO, DABCP, D-A.C.S.D.D., D.A.B.D.S.M., D.A.B.C.D.S.M.

Jest zasłużonym współpracownikiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Ortopedii Szczękowej i autorem wielu publikacji, nagrodzonym za swoją działalność między innymi najwyższym wyróżnieniem w strukturach organizacji IAO - The Leon Pinsker Award oraz Duane Stanford, a także wybrany klinicystą roku 1993. Swoją pracę zawodową z blisko 750 aktywnymi pacjentami koncentruje na przypadkach ortodontycznych, ortopedii szczękowej oraz zaburzeniach funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego. Szkolenia w zakresie ortopedii szczękowej prowadzi od blisko 22 lat, głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hong Kongu, Australii, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Dbając nieprzerwanie o rozwój zawodowy, jest absolwentem programów szkoleniowych m.in.:

  • International Board of Orthodontics,
  • American Board of Craniofacial Pain
  • American Board of Dental Sleep Medicine,
  • Academy of Clinical Sleep Disorders Disciplines
  • American Board of Craniofacial Dental Sleep Medicine,
  • Master Senior Certified Instructor for the International Association for Orthodontics IAO


Brock Rondeau, DDS, IBO, DABCP, D-A.C.S.D.D., D.A.B.D.S.M., D.A.B.C.D.S.M.– „Moje kursy pomogły stomatologom ogólnym w całej Ameryce Północnej zwiększyć przychody z ich praktyk nawet do 100 000 dolarów rocznie. Aby odnieść sukces w swej praktyce, musisz dać matkom to, czego pragną: proste zęby ich dzieci!”

Od 1998 r. Rondeau Seminars jest obecne w Polsce i współtworzy serię kursów prowadzonych przez dr Marcina Doleckiego: „Ortodoncja dla dentystów ogólnie praktykujących”.

Więcej informacji pod adresem: http://www.rondeauseminars.com/index.php/contact-us/about-dr-rondeau


James (Jim) Poyak, DDS, IAO Diplomate, IBO (USA)

Jest absolwentem Case Western Reserve University School of Dentistry. Zdobywanie doświadczenia zawodowego rozpoczął jako dentysta wojskowy w US Navy, a następnie otworzył praktykę prywatną, od roku 1985 zlokalizowaną w Scottsdale, stan Arizona.

Specjalizuje się w stomatologii odtwórczej i kosmetycznej oraz ortodoncji dla dentystów ogólnie praktykujących, przeszedł również podyplomowy kurs endodontyczny organizowany przez Harvard University. Dbając nieprzerwanie o rozwój zawodowy, jest absolwentem programów szkoleniowych m.in. Pankey Institute, Dawson Center oraz Spear Institute (3 z grupy wiodących w światowych rankingach instytucji kształcenia podyplomowego), a także Center for Advanced Dental Studies stanu Floryda. W International Association for Orthodontics (IAO) uzyskał stopień Diplomate. W samej dziedzinie ortodoncji zgromadził dotychczas ponad 600 godzin szkoleniowych.

Aktywnie zaangażowany w działalność stanowych stowarzyszeń stomatologicznych, doktor Poyak udziela się m.in. w kwestiach etyki, edukacji oraz jako recenzent. W IAO natomiast pełni funkcję wiceprezesa oraz prezesa-elekta (stanowisko objął na rok w kwietniu 2016 r.).

Więcej informacji pod adresem www.drpoyak.com