Warszaty dla higienistek i asystentek stomatologicznych


Sala BUDAPESZT A

Termin:


Miejsce:


Ilość uczestników:


Cena:    
Zgłoszenia:Współorganizator:Sponsor:
9 marca 2018 (piątek)


EXPO Kraków, sala Budapeszt A


60 osób / warsztatWybrany warsztat


Cena


Warsztat 1 - 4


130 PLN (za 1 warsztat)

Warsztat 1 - 4 + kurs całodniowy dla higienistek i asystentek stomatologicznych dnia 10.03.2018

90 PLN (za 1 warsztat + cena kursu)

formularz on-line 

Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych  
​     

PROGRAM:10.00-11.30  |  WARSZTAT 1: Technika pracy w powiększeniu i dodatkowym oświetleniu pola zabiegowego  w zabiegach specjalistycznych

Prowadzący: Andrzej Kaleta, Marmed
Sponsor: 


Z różnych przyczyn staramy się coraz lepiej kontrolować pole zabiegowe. Lupa, mikroskop – to nieodzowne w obecnych czasach urządzenia medyczne, które bez wątpienia ułatwiają pracę również innym operatorom niż lekarz. Ponadto ogromny rozwój we wszystkich dziedzinach medycyny wymusza dokładność i precyzję w działaniu, ale też ważna jest wygoda i chęć podnoszenia jakości wykonanych zabiegów. Kiedy decyduje się o zakupie lupy stomatologicznej należy posiąść odpowiednią wiedzę, która zaleca aby brać pod uwagę dwa podstawowe parametry jakimi są: powiększenie i ogniskowa. Na odpowiedni dobór tych parametrów wpływ ma rodzaj wykonywanej przez operatora pracy jak i odległość od miejsca zabiegowego. To także wzrost operatora jak i pozycja pacjenta, w której jest leczony co się wiąże z rodzajem zabiegu. Ważna jest również indywidualna potrzeba np.: dotycząca wady wzroku operatora. To z kolei  ma znaczenie przy dopasowaniu odległości roboczej, ewentualnie zastosowaniu szkieł korekcyjnych. W czasie warsztatu dowiemy się na co warto zwrócić uwagę przy doborze lup stomatologicznych, jakie są możliwość zamontowania szkieł korekcyjnych, jak lupy dobrać do własnych potrzeb, jakie są możliwe modele i dostępność także jeśli chodzi o koszty.


12.00-13.30  | WARSZTAT 2: Praktyczna higienizacja u dzieci, stosowanie lakieru Duraphat na modelach oraz elmex żelu

Prowadzący: dr n. med. Anna Turska-Szybka

o prowadzącym >>>

Dr n. med. Anna Turska–Szybka

Absolwentka Oddziału Stomatologii AM w Warszawie, specjalista stomatologii ogólnej i stomatologii dziecięcej. Adiunkt w Zakładzie Stomatologii Dziecięcej WUM oraz starszy wykładowca w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Od 2014 roku konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii dziecięcej w województwie mazowieckim. Aktywna uczestniczka konferencji i zjazdów naukowych. Autorka licznych publikacji, rozdziałów w książkach i podręcznikach z zakresu stomatologii dziecięcej ze szczególnym uwzględnieniem fluorkowej profilaktyki próchnicy u dzieci i młodzieży. Członek IAPD ( International Association of Paedodontic Dentistry), PTS (Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polish Dental Association) oraz PTSD (Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, Polish Society of Pediatric Dentistry).

14.00-15.30  |  WARSZTAT 3: Komunikacja interpersonalna: praktyczne doskonalenie współpracy z pacjentem trudnym

Prowadzący: mgr Katarzyna Świtalska

o prowadzącym >>>

mgr Katarzyna Świtalska

Trener, psycholog Wykształcenie 1998 -2003 Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu Wydz. Nauk Społecznych, kierunek: Psychologia (specjalizacja psychologia kliniczna i psychologia pracy). Temat pracy magisterskiej: Pracoholizm: uzależnienie czy zaangażowanie. 2004 Szkoła Konsultantów i Trenerów Zarządzania w Krakowie. Tematyka prowadzonych szkoleń: komunikacja werbalna i niewerbalna, pracoholizm, mobbing, negocjacje, merchandising, zarządzanie personelem, motywowanie, zarządzanie czasem, techniki opanowywania stresu, zarządzanie projektem, autoprezentacja, prezentacje publiczne, zarządzanie jakością, obsługa klienta, rozmowa kwalifikacyjna a umiejętność pisania cv i listu motywacyjnego, rekrutacja pracowników, zarządzanie zasobami ludzkimi, rozwiązywanie konfliktów metodą genogramów, analiza transakcyjna, twórczość i kreatywność, coaching, budowanie lojalności pracowników i inne związane ze specjalizacją zawodową Wykładowca z wieloletnią praktyką, autorka wielu artykułów, trener biznesu. 

16.00-17.30  |  WARSZTAT 4: Technika ostrzenia narzędzi w gabinecie stomatologicznym w cyklu sterylizacji

Prowadzący: dr n. zdr. Danuta Kaczmarska

o prowadzącym >>>

dr n. zdr. Danuta Kaczmarska

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku promocja zdrowia oraz rachunkowości  i zarządzania  na kierunku Zdrowie Publiczne. Doktoryzowała się na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu diagnostyki fizykalnej u pacjentów leczonych stomatologicznie. Od 1975 roku aktywnie pracuje w zawodzie i dla zawodu higienistki stomatologicznej w Polsce. Autorka licznych publikacji o tematyce związanej z działalnością branży stomatologicznej. Założycielka stowarzyszeń zawodowych skupiających higienistki stomatologiczne, autorka Podstaw Programowych i programów nauczania dla higienistek i asystentek stomatologicznych. Nauczyciel zawodu dyplomowanych i licencjonowanych higienistek stomatologicznych, organizatorka kursów podyplomowych, członek ADIA, i wielu innych organizacji.

Od dawna jednym z podstawowych zadań higienistki stomatologicznej jest przygotowanie stanowiska własnego oraz lekarza do pracy, a co za tym idzie sprawdzenie i bieżąca konserwacja narzędzi oraz sprzętu. W różnych specjalnościach stomatologicznych stosowane są procedury z wykorzystaniem ostrych narzędzi jak np.: periodontologia, nie tylko powinny być ostre ale też podstawowe narzędzia diagnostyczne, chirurgiczne czy protetyczne. Ponieważ dążymy do stworzenia jak najbardziej ergonomicznego stanowiska pracy to narzędzia tępe i niekonserwowane temu nie sprzyjają. Warto je usprawnić w gabinecie co znacznie skraca koszty i czas ich wyłączenia z obiegu. Ale należy to zrobić fachowo i z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu ręcznego lub urządzeń mechanicznych. Na warsztatach przedstawione będą 3 metody, od najprostszych i tanich po bardziej skomplikowane.